Od szkolnej sali gimnastycznej po barwy klubowe

Materiał informacyjny GMINY LUBLIN
Udostępnij:

Przed nami IV edycja programu "Sportowy Talent", którego celem jest uświadamianie dzieciom korzyści płynących z aktywności fizycznej i profesjonalnego uprawiania sportu. Program realizowany jest od 2019 roku przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Lublin we współpracy z Lubelską Unią Sportu.

3 kroki do odkrycia talentów

Testy na lekcjach wychowania fizycznego

Pierwszym etapem jest ocena sprawności fizycznej uczniów lubelskich szkół podstawowych oraz sprawdzenie potencjału do wyczynowego uprawiania sportu w przyszłości. Do udziału w testach sprawnościowych zostały zaproszone wszystkie szkoły podstawowe znajdujące się na terenie Miasta Lublin. Próby będą odbywały się na lekcjach wychowania fizycznego w uzgodnionych ze szkołami terminach. Ocena sportowego potencjału opiera się o następujące kryteria: siła, szybkość, skoczność i wytrzymałość.

Finał na stadionie

Po fazie testów i podsumowaniu wyników stu najlepszych uczestników zostanie zaproszonych na finał projektu, który odbędzie się jesienią na stadionie lekkoatletycznym. Podczas finału zostaną przeprowadzone dodatkowe sprawdziany w celu oceny predyspozycji do uprawiania poszczególnych dyscyplin sportowych. Podczas trzech poprzednich edycji programu do finałowych testów wybrano blisko 200 osób.

Wzajemna korzyść

W trzecim etapie uzdolnionym uczniom przedstawiona zostanie oferta rozwoju w jednym z lubelskich klubów sportowych. W ten sposób Sportowe Talenty trafią pod opiekę najlepszych trenerów, by w przyszłości zdobywać medale i mistrzowskie tytuły. Aktualnie w klubach trenuje kilkunastu uzdolnionych młodych sportowców, którzy mają na swoim koncie pierwsze sukcesy.

W odkrywaniu sportowych talentów wspierają nas utytułowani zawodnicy, absolwenci lubelskich szkół podstawowych. Funkcję Ambasadorów projektu objęli: Kinga Wojtasik - siatkarka plażowa i Michał Szyba - piłkarz ręczny. Do tego grona dołączył ostatnio Andrzej Widomski – piłkarz ręczny, który zadebiutował w reprezentacji Polski podczas meczu towarzyskiego z Mistrzem Europy – Szwecją.

Partnerzy 60. Jubileuszowego Plebiscytu Sportowego Kuriera Lubelskiego:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie