Po raz piąty w Galerii Olimp odbędzie się impreza pod hasłem „Odczaruj Jesień Życia”. Na najstarszych lublinian czeka też „Miasteczko dla Seniorów”, gdzie każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnych porad fachowców od urody.

Główną atrakcją imprezy będzie pokaz mody senioralnej z udziałem osób starszych, które zaprezentują się w ciekawych stylizacjach Renaty Chmielewskiej przy choreografii autorstwa Piotra Mochola.

W czasie specjalnego pokazu modelki i modele zaprezentują stylizacje na różnorodne okazje: eleganckie stroje wizytowe, efektowne kreacje wieczorowe, klasyczne stylizacje biznesowe czy funkcjonalną odzież sportową. Stylizacje obejmą też oryginalne makijaże i fryzury.

Wydarzenie „Odczaruj jesień życia” odbędzie się w sobotę w godz. od 13 do 16. Miejsce akcji to hol główny na parterze galerii. Seniorzy będą mogli skorzystać również z „Miasteczka dla Seniorów”. A tam wykonać bezpłatne badania profilaktyczne, zasięgnąć informacji o profilaktyce onkologicznej, a także poznać najważniejsze zasady pierwszej pomocy przedmedycznej.

Tutaj będzie także okazja do skorzystania z profesjonalnych porad kosmetyczki, fryzjera, stylisty, wizażysty i dietetyka.

- W ramach miasteczka zorganizują swoje stoiska m.in. Biuro - Lubelskie Centrum Aktywności Obywatelskiej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie, dysponujący informacjami na temat lokalnych instytucji, które prowadzą działania na rzecz aktywizacji seniorów jak i świadczą pomoc w różnych formach - zaprasza Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Organizatorzy nie ukrywają, że poprzez takie wydarzenia chcą zachęcić seniorów do aktywności.

- Zależy nam na tym, żeby wyciągnąć osoby starsze z domu do ludzi. Żeby cieszyli się czasem wolnym. Starość nie musi być szara i smutna - przekonuje Sławomir Skowronek, dyrektor Lubelskiego Centrum Aktywności Obywatelskiej .

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE: