Odległa lokata narciarki z Tomaszowa Lubelskiego podczas drugiego etapu Tour de Ski

Monika Skinder (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski)
Monika Skinder (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski) materiały prywatne
Nieudany występ zanotowała biegaczka narciarska MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski Monika Skinder, podczas drugiego etapu cyklu Tour de Ski. Tomaszowianka w szwajcarskim Val Muestair, wywalczyła dopiero 58. miejsce w biegu masowym na dystansie 10 kilometrów techniką klasyczną. Skinder tym razem była najsłabsza z Polek. .

Najlepsza z polskich reprezentantek - Izabela Marcisz, zajęła w sobotnim biegu 29. miejsce. Marcisz wywalczyła pierwsze punkty Pucharu Świata w tym sezonie. Z kolei Weronika Kaleta i Monika Skinder uplasowały się pod koniec stawki. Pierwsza z nich dotarła do mety jako 57., natomiast druga jako 58. Rywalizację ukończyło 59 zawodniczek. Triumfowała Szwedka Linn Svahn, która o 0,7 s. wyprzedziła Rosjankę Julię Stupak oraz o 0,8 s. Amerykankę Jessicę Diggins.

Po dwóch etapach Tour de Ski prowadzi także Linn Svahn, wyprzedzając Jessicę Diggins oraz swoja rodaczkę Fridę Karlsson. Kolejne lokaty zajmują: Rosie Brennan (USA), Anamarija Lampic (Słowenia) i Nadine Faehndrich (Szwajcaria). Na 31. miejscu sklasyfikowana jest Izabela Marcisz, 58. Weronika Kaleta, 59. Monika Skinder.

Sobotni bieg ze startu wspólnego mężczyzn, na dystansie 15 km techniką klasyczną wygrał natomiast w Val Muestair Rosjanin Aleksander Bolszunow. Za zawodnikiem z Rosji finiszowali Szwajcar Dario Cologna oraz rodak triumfatora Iwan Jakimuszkin. Polacy uplasowali się poza czołową "50". Dominik Bury został sklasyfikowany na 54. pozycji, a jego brat Kamil na 63. Maciej Staręga był 70., a tuż za nim znalazł się Mateusz Haratyk. Z kolei Kacper Antolec zajął 76., przedostatnie miejsce.

W klasyfikacji łącznej po dwóch etapach Tour de Ski, Bolszunow ma aż minutę przewagi nad zajmującym drugą lokatę innym Rosjaninem - Artiemem Malcewem. Będący na trzeciej pozycji Szwed Oskar Svensson traci zaś już 70 sekund.

W niedzielę, 3 stycznia zaplanowano zmagania w biegu na dochodzenie techniką dowolną - na 10 km u kobiet i 15 km u mężczyzn.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani