Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Orientalnie i na ostro lub słodko i z czekoladą. Oto czym kuszą gości nowe restauracje w Lublinie

Piotr Nowak
Chińskie Specjały„Gościć jak w Polsce, karmić jak w Chinach” – to motto przyświeca właścicielom Chińskich Specjałów. Restauracja przy ul. Peowiaków otwarta jest od tygodnia. Wielbiciele orientalnych smaków znajdą tu dania mięsne i wegańskie. M.in. baraninę z marynowanym czosnkiem, smażone pierożki won-ton z wieprzowiną, kalmary w tempurze i karpia w potrawce syczuańskiej na ostro. Odstępstwem od chińskiego menu są sajgonki, czyli specjalność kuchni wietnamskiej. - Wszystko robione jest na miejscu. Wyjątkiem są pierożki, które przyjeżdżają do nas z Warszawy, ale wyrabia je chińska kucharka - mówi Kamila Górna, menadżer restauracji.- Charakteryzują nas wyraziste smaki, ostra kuchnia z prowincji Syczuan – przyznaje Kamila Górna.Wśród przypraw króluje kumin i pieprz syczuański. Najpopularniejszym dodatkiem jest czosnek i marynowane dodatki.Kuchnię prowadzą Baoli Yang i Mingbo Yu. Kucharze pochodzą z Chin, ale od 11 lat mieszkają w Polsce. W dwupiętrowym lokalu znajduje się ok. 85 miejsc siedzących. Ozdobą restauracji jest zajmujący pół ściany obraz przedstawiający Wielki Mur.
Chińskie Specjały„Gościć jak w Polsce, karmić jak w Chinach” – to motto przyświeca właścicielom Chińskich Specjałów. Restauracja przy ul. Peowiaków otwarta jest od tygodnia. Wielbiciele orientalnych smaków znajdą tu dania mięsne i wegańskie. M.in. baraninę z marynowanym czosnkiem, smażone pierożki won-ton z wieprzowiną, kalmary w tempurze i karpia w potrawce syczuańskiej na ostro. Odstępstwem od chińskiego menu są sajgonki, czyli specjalność kuchni wietnamskiej. - Wszystko robione jest na miejscu. Wyjątkiem są pierożki, które przyjeżdżają do nas z Warszawy, ale wyrabia je chińska kucharka - mówi Kamila Górna, menadżer restauracji.- Charakteryzują nas wyraziste smaki, ostra kuchnia z prowincji Syczuan – przyznaje Kamila Górna.Wśród przypraw króluje kumin i pieprz syczuański. Najpopularniejszym dodatkiem jest czosnek i marynowane dodatki.Kuchnię prowadzą Baoli Yang i Mingbo Yu. Kucharze pochodzą z Chin, ale od 11 lat mieszkają w Polsce. W dwupiętrowym lokalu znajduje się ok. 85 miejsc siedzących. Ozdobą restauracji jest zajmujący pół ściany obraz przedstawiający Wielki Mur. Małgorzata Genca
Czekoladowe Wow!, Chińskie Specjały, Czekoladowy Art Cafe, Chrupko i La Dolce Pera. To nowe lokale w Lublinie. Poza nowymi punktami na gastronomicznej mapie miasta prezentujemy miejsca, które już wkrótce zaczną tętnić życiem.

„Gościć jak w Polsce, karmić jak w Chinach” – to motto przyświeca właścicielom Chińskich Specjałów. Restauracja przy ul. Peowiaków otwarta jest od tygodnia.

Wielbiciele orientalnych smaków znajdą tu dania mięsne i wegańskie. M.in. baraninę z marynowanym czosnkiem, smażone pierożki won-ton z wieprzowiną, kalmary w tempurze i karpia w potrawce syczuańskiej na ostro. Odstępstwem od chińskiego menu są sajgonki, czyli specjalność kuchni wietnamskiej.

- Wszystko robione jest na miejscu. Wyjątkiem są pierożki, które przyjeżdżają do nas z Warszawy, ale wyrabia je chińska kucharka - mówi Kamila Górna, menadżer restauracji.

- Charakteryzują nas wyraziste smaki, ostra kuchnia z prowincji Syczuan – przyznaje Kamila Górna.

Wśród przypraw króluje kumin i pieprz syczuański. Najpopularniejszym dodatkiem jest czosnek i marynowane dodatki.

Kuchnię prowadzą Baoli Yang i Mingbo Yu. Kucharze pochodzą z Chin, ale od 11 lat mieszkają w Polsce.

W dwupiętrowym lokalu znajduje się ok. 85 miejsc siedzących. Ozdobą restauracji jest zajmujący pół ściany obraz przedstawiający Wielki Mur.

Na gorąco, na zimno, z aeropresu, dripa i ekspresu. Kawę przygotowywaną metodami tradycyjnymi, alternatywnymi i z różnych stron świata serwuje Nie wylej! przy ul. Żwirki i Wigury

Nowe lokale w Lublinie. Obiad jak u mamy, kawa alternatywna ...

Czekoladowe Wow!
Shake z mlecznej, białej lub gorzkiej czekolady. Na słodko lub z wytrawnie. Do tego osiem odmian gorącej czekolady, kawa, herbata, ciastko lub mus. To znak rozpoznawczy Czekoladowego Wow!

- Chodzi o to, żeby było smacznie - mówi Kamil Włodarczyk, właściciel lokalu.

Lokal działa od początku sierpnia. Mieści się przy ul. Świętoduskiej. Niedawno w kawiarni pojawiły się także drinki.

Cukiernia Czekoladowy
Ciasta i ciasteczka, lody i torty. W słodkościach specjalizuje się Czekoladowy Art Cafe. Lokal przy ul Zana otwarto 7 sierpnia.
W menu m.in. brownie, ptyś, beza, tarta ze śliwką i kruszonką migdałową lub mango i marakują. Do tego kawa, w tym kawa mrożona, i lody. Cukiernia specjalizuje się także w tortach, w tym tortach weselnych.

To już trzeci lokal cukierni Czekoladowy na kulinarnej mapie Lublina. Pozostałe znajdują się przy ul. Liliowej i Kołłątaja.

Chrupko – piekarnia i kawa
„Robimy ciacha, rogale i drożdżówy. Lubimy kwiaty, parzymy sztos kawę, kręcimy lody” – tak przedstawiają się właściciele piekarni i kawiarni Chrupko na Węglinie. Lokal specjalizuje się w wypiekanych na miejscu rogalach, drożdżówkach i ciastach. Wśród nich m.in. tarta czekoladowa, vege tort kokosowo-czekoladowy i śliwki pod kruszonką. Poza słodkościami lokal oferuje też śniadania i przekąski.

W Chrupko można zjeść śniadanie angielskie z fasolą i bekonem, gofry z awokado lub bekonem i kanapki. Kucharze dwoją się i troją, żeby klienci nie popadli w rutynę. Można spróbować na przykład kanapki z chałką, guacamole, pastą jajeczną, rzodkiewką, kiełkami słonecznika i zieleniną lub gorące tosty z domowej brioszki polane słonym karmelem na maśle i zasypane owocami sezonowymi. Do tego lemoniada, kawa a na upały frappuccono na lodach czekoladowych.

Lokal przy ul. Koralowej funkcjonuje od czerwca.

Nowe lokale w centrum Lublina. Tu najesz się do syta [ZDJĘCIA]

La Dolce Pera
Mieszkańcy Czubów i Węglina nie muszą jechać do Włoch, żeby spróbować prawdziwie włoskich przysmaków. Wystarczy, że odwiedza La Dolce Pera.

- Wszystkie potrawy są przygotowane zgodnie z recepturami pochodzącymi z regionu Emilia-Romania, którego stolicą jest Bolonia. Wyjątkiem jest pizza z Neapolu, czyli najstarsza włoska pizza – wyjaśnia Jacek Ochnal, szef kuchni.

Hitem restauracji jest Margherita, czyli pizza z mozzarellą, włoskimi pomidorami, świeżą bazylią, płaskim środkiem i pulchnymi brzegami. Mimo swojej prostoty najlepiej pozwala rozpoznać różnicę między włoską pizzą, a wyrobami pizzo podobnymi.

- Ciasto dopracowywałem przez długi czas. Dopiero po pół roku otrzymałem odpowiedni zakwas na drożdżach piwnych, dzięki któremu ciasto jest nie tylko pulchne, ale też aromatyczne – wyjaśnia szef kuchni.

Mocnym punktem menu La Dolce Pera są także makarony z włoskimi składnikami i ciasta wyrabianego na miejscu, np. tagliatelle w sosie truflowym z borowikami lub z owocami morza.

Restauracja działa od paru miesięcy przy ul. Onyksowej.

Pyzata Chata
Lemieszka – prażucha, kiszka ziemniaczana, kartacze – kołduny, cepeliny i forszmak. Potrawy charakterystyczne dla Lubelszczyzny znajdziemy w odnowionej Pyzatej Chacie.

Stołówka z polską kuchnią została zamknięta pod koniec lipca i jest remontowana. Ma się zamienić w restaurację z regionalnymi smakami. Do tworzenia menu kucharze zaprosili swoje babcie. Goście mogą się spodziewać m.in. pierogów lipniackich, olszewnickich, turowskich i innych dań z produktów od lokalnych dostawców.

Otwarcie lokalu przy ul. Okopowej w połowie września.

Jezuicka 16
Nowa restauracja powstaje przy ulicy Jezuickiej, w zielonym zaułku Starego Miasta. To ma być miejsce przyjazne dla młodych, dojrzałych i rodzin z dziećmi. Dla wszystkich świadomych potrzeby dobrego odżywiania, aktywnych społecznie, lubiący wydarzenia kulturalne.

Właściciele zapowiadają, że ważnym punktem działalności Jezuickiej 16 będą koncerty (muzyka na żywo), warsztaty (kaligrafia, malowanie obrazów, warsztaty kulinarne itp.) i wystawy. W menu królować będzie zdrowa kuchnia z przewagą warzyw i produktów regionalnych, ekologicznych. Głównym atutem ma być magiczny ogród z fontannami, kwiatami, światełkami na drzewach i kącikiem do zabaw dla dzieci.

Właściciele nie zdradzają terminu otwarcia. Obecnie skupiają się na kompletowaniu personelu.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski