Orlen Wisła Płock pokonała SC Magdeburg 25:24.

Mateusz Ptaszyński
Piłkarze ręczni Orlen Wisły wygrali u siebie z mistrzem Niemiec SC Magdeburg 25:24 (14:10) w meczu jedenastej kolejki grupy A Ligi Mistrzów. Orlen Wisła prowadziła przez większą część spotkania, którego bohaterem został bramkarz Marcel Jastrzębski.

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock notują słabe występy w tym sezonie Ligi Mistrzów. Ich jedyną możliwością na szansę na play-offy było pokonanie zespołu mistrza Niemiec. Mecz od początku był wyrównany i zacięty. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy był wynik 10:10. "Nafciarze" zagrali do końca i zdobyli 4 gole z rzędu i na przerwę schodzili z wynikiem 14:10. Na szczególne pochwały zasługiwał 19-letni bramkarz Marcel Jastrzębski. Młodzieniec miał aż 11 udanych interwencji.

Na starcie drugiej połowy przyjezdni z zimną krwią wykorzystywali błędy gospodarzy. Przy wyniki 17:15 ponownie z dobrej strony pokazał się Polski bramkarz, który zaliczył dwie ważne interwencje. W końcowych fragmentach meczu na tablicy wyników było 25:24. Jastrzębski ponownie musiał stanąć na wysokości zadania. Ostatecznie obronił dwa rzuty i został bohaterem tego spotkania. Jeżeli szczypiorniści Wisły Płock chcą zagrać w play-offach w ciągu trzech meczów muszą awansować na 6. pozycję. Następny mecz rozegrają w środę 15 lutego o godzinie 20:45 z GOG Handbold