Orlęta Radzyń Podlaski drugi rok z rzędu wygrały Fortuna Regionalny Puchar Polski

Karol Kurzępa
Piłkarze Orląt Radzyń Podlaski zdobyli Fortuna Regionalny Puchar Polski po raz drugi z rzędu. Tak jak przed rokiem biało-zieloni pokonali w finale na własnym boisku Chełmiankę Chełm.

W lipcu 2020 roku Orlęta wygrały z tym samym rywalem 2:0, zdobywając gole w ciągu ostatnich 20 minut spotkania. Tym razem bezbramkowy remis utrzymał się do 38. minuty rywalizacji. Wówczas wynik otworzył Patryk Szymala, który dopadł do piłki po wrzutce z rzutu rożnego i strzałem pod poprzeczkę zapewnił gospodarzom prowadzenie.

Radzynianie zeszli do szatni na przerwę przy wyniku 1:0. Trener drużyny miejscowych, Mikołaj Raczyński zdecydował, że na drugą połowę wprowadzi z ławki rezerwowych Arkadiusza Maja. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę, bowiem zawodnik Orląt potrzebował nieco ponad kwadransa gry, by zdobyć dwie bramki.

To nie była jedyna udana roszada szkoleniowca gospodarzy w tym spotkaniu. Autorami czwartego i piątego trafienia dla biało-zielonych byli bowiem Maciej Filipowicz oraz Adrian Nowosadko, którzy także pojawili się na boisku po zmianie stron. Zespół z Radzynia Podlaskiego wywalczył efektowne zwycięstwo, dzięki któremu triumfował w regionalnym Pucharze i będzie mógł zaprezentować się w pucharowych rozgrywkach na szczeblu centralnym w kolejnym sezonie.

Niewykluczone jednak, że Orlęta będą wówczas czwartoligowcem. Na kolejkę przed końcem obecnej kampanii w IV grupie III ligi ekipa prowadzona przez trenera Raczyńskiego znajduje się w strefie spadkowej, tracąc punkt do bezpiecznego miejsca w tabeli. By zachować ligowy byt, radzynianie muszą w najbliższy weekend wygrać u siebie z Avią Świdnik i liczyć na korzystne rezultaty na innych boiskach.

Orlęta Radzyń Podlaski - Chełmianka Chełm 5:0 (1:0)
Bramki: Szymala 38, Maj 54 (z rzutu karnego), 62, Filipowicz 78, Nowosadko 80

Orlęta: Rojek - Chyła, Szymala, Myszka, Chaliadka (82 Siudaj), Albertin, Kuźma (53 Filipowicz), Rycaj (76 Kalita), Kleber (46 Maj), Wiatrak (76 Nowosadko), Kamiński. Trener: Mikołaj Raczyński

Chełmianka: Ciołek - Brzozowski (70 Grądz), Budzyński, Mazurek, Wołos, Skoczylas, Bednara (46 Wójcik), Brzyski, Bonin, Kotowicz (60 Prytuliak), Kanarek (46 Myśliwiecki). Trener: Tomasz Złomańczuk

Żółte kartki: Kuźma - Brzozowski, Mazurek

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin)

Motor Lublin zakończył drugoligowe rozgrywki w połowie tabel...