Orlęta Radzyń Podlaski lepsze od Motoru Lublin. Porażka Lublinianki (ZDJĘCIA)

MIC
To nie był udany weekend dla lubelskich trzecioligowców. Lublinianka przegrała z Chełmianką 0:1, a Motor Lublin uległ w Radzyniu Podlaskim miejscowym Orlętom 1:2.

Wynik nie jest niespodzianką, ponieważ Chełmianka w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze i jest w czołówce trzecioligowej tabeli.

– Każdy, kto był na meczu, nie widział różnicy w umiejętnościach obydwu zespołów – mówi Waldemar Wójcik, kierownik klubu z Wieniawy. – Goście mieli jedną sytuację i ją bezlitośnie wykorzystali. My natomiast stworzyliśmy sobie dwie stuprocentowe okazje, ale piłka nie chciała wpaść do siatki przeciwnika. To nie był nasz dzień.

Przyjezdnych na prowadzenie wyprowadził już w 8 minucie Damian Rusiecki. Gospodarze jeszcze przed przerwą mogli doprowadzić do wyrównania, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Przemysław Gąsior. W drugiej połowie w piłkę nie trafił Przemysław Kanarek.

– Wciąż jesteśmy nieskuteczni, ale w końcu trzeba się przełamać. Nie pozostaje nam nic innego, jak powalczyć o pełną pulę w wyjazdowym starciu z Wólczanką Wólka Pełkińska – kończy kierownik Lublinianki.

Niespodziankę sprawiły Orlęta Radzyń Podlaski, które wywalczyły u siebie trzy punkty z Motorem Lublin, będącym od kilku kolejek niepokonanym. Inna sprawa, że goście zagrali z przemeblowaną obroną, ponieważ kontuzji wciąż nie wyleczył doświadczony Piotr Karwan, a za żółte kartki musieli pauzować Aleksander Komor i Robert Kazubski, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Orląt.

Orlęta prowadziły od 21 min po golu Pareiry, ale w 27 do wyrównania doprowadził Piotr Piekarski. Końcowy wynik spotkania ustalił w 76 min Tomasz Tymosiak.

– Zagraliśmy słabe spotkanie – mówi Paweł Kamiński, drugi trener Motoru. – Zabrakło nam jakości w defensywie, jak i w ofensywie – dodaje.

Porażka Motoru nie martwi, bo zespół nie ma w planach awansu do drugiej ligi. W bieżących rozgrywkach ma się ogrywać, a dopiero później powalczyć o promocję. Faworytem jest Stal Rzeszów.

Materiał oryginalny: Orlęta Radzyń Podlaski lepsze od Motoru Lublin. Porażka Lublinianki (ZDJĘCIA) - Kurier Lubelski