Osiem bramek Górniczek w Poznaniu. Polonia zdemolowana

AG
Ewelina Kamczyk w sobotę zdobyła dwie bramki
Ewelina Kamczyk w sobotę zdobyła dwie bramki Wojciech Szubartowski
Aż osiem bramek zdobyły w starciu z Polonią Poznań piłkarki GKS Górnik Łęczna. Tym samym mistrzynie Polski dopisały do swojego konta kolejne trzy punkty.

Łęcznianki były zdecydowanymi faworytkami sobotniego spotkania. Nie zmieniły tego nawet liczne kontuzje, z jakimi w ostatnich dniach zmagały się podopieczne Piotra Mazurkiewicza. Ostatecznie, trener nie mógł wystawić zaledwie jednej piłkarki z podstawowej jedenastki, Alicji Dyguś. W składzie znalazła się natomiast Emilia Zdunek, która dopiero co wyleczyła uraz i początkowo w Wielkopolsce miała odpoczywać.

Nie było to jednak możliwe, bowiem w sobotę na ławce Górniczek znalazły się ledwie cztery zawodniczki, w tym bramkarka Anna Palińska. Oprócz niej wśród zmienniczek były Aleksandra Drąg, Krystyna Sikora i Iga Karpińska.

Wynik spotkania już w 11. minucie miała szansę otworzyć Sylwia Matysik, jej strzał obił jednak poprzeczkę bramki rywalek. Chwilę później skiksowała natomiast Ewelina Kamczyk. Najlepsza strzelczyni Ekstraligi nie pomyliła się jednak w 22. minucie, kiedy pewnym uderzeniem pokonała Katarzynę Siejkę.

To trafienie otworzyło worek z bramkami, gdyż już cztery minuty później było 2:0 dla Górnika, a bramkę na swoim koncie zapisała tym razem Dominika Grabowska. Do przerwy Siejka skapitulowała jeszcze dwukrotnie, kiedy pokonały ją Sylwia Matysik, a następnie Patrycja Balcerzak.

W drugiej połowie Górniczki dołożyły kolejne cztery bramki. Co ciekawe, powtórzyły się też strzelczynie, bo trafiły i Kamczyk i Matysik i Grabowska. Swojego gola dorzuciła też Małgorzata Grec, dla której było to debiutanckie trafienie w zielono-czarnych barwach.

Dobrego występu w sobotę nie zaliczył natomiast AZS PSW Biała Podlaska. Akademiczki uległy w Łodzi tamtejszemu UKS SMS 0:1.

TS Polonia Poznań - GKS Górnik Łęczna 0:8 (0:4)

Bramki: Kamczyk 22, 72, Grabowska 26, 89, Matysik 31, 86, Balcerzak 37, Grec 53.

Górnik: Kowalska - Rogalska, Górnicka, Grec, Jelencić, Matysik, Grzywińsk (65 Karpińska), Grabowska, Balcerzak (75 Drąg), Kamczyk, Zdunek (46 Sikora).