Oskarżeni o gwałt i zabójstwo w Międzyrzecu Podlaskim...

  Oskarżeni o gwałt i zabójstwo w Międzyrzecu Podlaskim stanęli przed lubelskim sądem

  Piotr Nowak

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Na wtorkową rozprawę w Sądzie Okręgowym w Lublinie doprowadzono troje oskarżonych
  1/3
  przejdź do galerii

  Na wtorkową rozprawę w Sądzie Okręgowym w Lublinie doprowadzono troje oskarżonych ©Piotr Nowak

  Pobita i zgwałcona ofiara zmarła na mrozie przywiązana do drzewa. Ruszył proces Galiny J., Michała W. i Natalii M. oskarżonych o zabójstwo mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego.
  Mało które rozprawy w Sądzie Okręgowym w Lublinie spotykają się z tak dużym zainteresowaniem. Na rozpoczęcie procesu przed salą rozpraw czekało w środę kilkanaście osób. Wśród nich rodzina ofiary, świadkowie i grupa widzów. Jednak ze względu na ważny interes osób pokrzywdzonych, dobre obyczaje i charakter zbrodni sędzia Piotr Łaguna zadecydował, że proces odbędzie się za zamkniętymi drzwiami.

  Zainteresowanie sprawą nie dziwi, bo zdarzenia z soboty 16 grudnia ubiegłego roku miały wyjątkowo brutalny przebieg. Z akt sprawy wynika, że 39-letnia Natalia M. miała umówić się z 32-letnim mieszkańcem Międzyrzeca Podlaskiego. Na zewnątrz na parę już czekali Galina J. i Michał W. - partner Galiny J. Mężczyzna miał pobić niczego się niespodziewającą ofiarę, skrępować taśmą i samochodem wywieźć do lasu w rejonie miejscowości Dołha. Tam miała ona ponownie zostać pobita przez Michała W. i zgwałcona wibratorem przez Galinę J. Według śledczych, zdarzenie nagrywał Michał W. Film miał potem służyć do szantażowania mężczyzny. W pewnym momencie Galina J. miała także oddać mocz na twarz ofiary. Następnie napastnicy zostawili pokrzywdzonego na łące.

  Na zwłoki młodego mężczyzny natknęli się w niedzielne popołudnie przypadkowi spacerowicze, którzy o makabrycznym znalezisku powiadomili policję. W trakcie oględzin funkcjonariusze dostrzegli na ciele nieżyjącego 32-latka liczne obrażenia. Jak wykazała sekcja zwłok, przyczyną śmierci były uszkodzenia mózgu. Kilka dni po odnalezieniu ciała przesłuchano świadków i zatrzymano osoby mogące mieć związek ze śmiercią. Ostatecznie, zarzuty usłyszały trzy osoby. Galina J. oraz Michał W. - za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem oraz gwałt, a Natalia M. - za pomoc w zbrodni.

  Jak wynika z akt śledztwa, czynnikiem motywującym oskarżonych do zabójstwa miała być zemsta. Ofiara miała nachodzić Galinę J. i Natalię M. i pożyczać od nich pieniądze. Zdaniem śledczych, kobiety chciały upokorzyć 32-latka i dać mu nauczkę. Jeszcze w toku śledztwa Galina J., Natalia M. i Michał W. przyznali się do zarzucanych im czynów. Jedynie Michał W. wyparł się uczestnictwa w gwałcie.

  Obecnie oskarżeni przebywają w areszcie tymczasowym. Za zabójstwo grozi kara więzienia od 12 lat do dożywocia. Kolejna rozprawa odbędzie się w styczniu.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  @nn

  Toja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  W internecie jak dobrze poszukasz to znajdziesz ich zdjęcia. Swoją drogą to prawo jest śmieszne, że zakrywają twarze przestępców. Tylko w Polsce chroni się tożsamość takich śmieci.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pokazać ich ryje

  nn (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Rodo tutaj nie obowiązuje

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gosc

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  zrobić im to samo,

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  O tym się mówi

  Nowa iluminacja w Lublinie. Jest lepiej niż rok temu? (SONDA)

  Nowa iluminacja w Lublinie. Jest lepiej niż rok temu? (SONDA)

  Gessler zrobiła „Kuchenne rewolucje

  Gessler zrobiła „Kuchenne rewolucje" pod Zamościem. Efekt?

  Jeden z najprzystojniejszych mężczyzn świata pochodzi z naszego regionu!

  Jeden z najprzystojniejszych mężczyzn świata pochodzi z naszego regionu!