Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Otwarcie nowego bloku operacyjnego w Szpitalu Wojskowym w Lublinie

Gabriela Bogaczyk
Gabriela Bogaczyk
Centralny Blok Operacyjny powstał za ponad 70 mln złotych w Szpitalu Wojskowym. Jakie schorzenia będą tu operowane?

- W budynku Centralnego Bloku Operacyjnego będą znajdować się cztery sale operacyjne wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, oddział chirurgii, oddział intensywnej terapii medycznej oraz izba przyjęć, a docelowo szpitalny oddział ratunkowy - informuje płk Andrzej Skiba, komendant szpitala wojskowego w Lublinie.

Kiedy pierwsi pacjenci będą mogli skorzystać z tych nowoczesnych warunków?

- Po uroczystym otwarciu nastąpi wyposażanie w pozostały sprzęt, który znajduje się jeszcze w starej części szpitala. Myślę, że w ciągu półtorej miesiąca będzie funkcjonować już nowy obiekt dla pacjentów - dodaje szef placówki.

Nowy budynek kosztował ponad 70 mln złotych. To jednak nie koniec prac przy al. Racławickich. W przyszłym roku kontynuowane będą prace budowlane przy nadbudowie nad „starą" częścią szpitala.

Znajdą tam miejsce: oddział kardiologii i neurochirurgii. Koszt tego kolejnego etapu będzie wynosić ok. 30-40 mln zł.

- Idziemy w kierunku metod najbardziej nowoczesnych czyli małoinwazyjnych i skuteczniejszych dla pacjentów. Inwestycja zakończy się za dwa lata. Wszystkie środki finansowe pochodzą z dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej - wyjaśnia płk Andrzej Skiba.

Na uroczystości w Lublinie był także Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

- 120 placówek, które podlegają ministrowi obrony narodowej, stanowią ogromny potencjał jeśli chodzi o ochronę zdrowia. Staramy się dbać o nie, dlatego dzisiaj oddajemy do użytku nowy blok operacyjny. To jest jedna z największych, o ile nie największa, z inwestycji w tym roku rzędu oprawie 73 mln zł. To pokazuje skalę inwestycji z naszej strony - tłumaczy wiceminister obrony narodowej.

Lekarze i eksperci pracujący w Szpitalu Wojskowym cieszą się z nowej inwestycji, bo po pierwsze poprawi się jakość leczenia dla pacjentów, ale także komfort pracy lekarzy, którzy ratują ludzkie życie.

- Nowy blok operacyjny to jest XXI wiek, spełnienie wszelkich norm, które obowiązuje obecnie. Niewątpliwie podniesie to jakość i standard leczenia w wojskowym szpitalu. Na tym bloku operowane będą choroby narządu ruchu, zmiany zwyrodnieniowe kolan i bioder, a także zmiany nowotworowe - wyjaśnia prof. Piotr Majcher, krajowy konsultant w dziedzinie rehabilitacji medycznej, a także kierownik oddział rehabilitacyjnego w Szpitalu Wojskowym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski