Outsider rozgrywek zaskoczył rezerwy Startu. Pierwszoligowi koszykarze ze Zgorzelca wrócili na tarczy

Koszykarze AZS UMCS Start II Lublin nie tak wyobrażali sobie wyjazd do Zgorzelca na mecz z ostatnim w tabeli 1. ligi zespołem Turowa Zgorzelec. Przeciwnicy po serii dziesięciu porażek z rzędu, w końcu się przełamali. Niestety, kosztem zespołu z Lublina…

Pierwsza kwarta jednak tego nie wróżyła. Lublinianie dobrze radzili sobie na parkiecie. Drogę do kosza znajdowały rzuty dystansowe. Właśnie po takiej próbie wykonanej przez Adama Myśliwca, akademicy wygrywali już 18-8. Tym samym odpowiedział Bartosz Bochno, zdobywając trzy oczka dla Turowa (11-18). Ostatecznie po dziesięciu minutach gry tablica pokazywała rezultat 13-22. AZS mógł poczuć się bezpiecznie. Szybko jednak to uczucie prysło, bo zaledwie dwóch minut potrzebowali rywale, aby zniwelować straty (20-22). Kilka chwil później po akcji “2+1” Karola Marcinkowskiego Turów prowadził jednym oczkiem (29-28). Przewaga zaczęła rosnąć, a ostatnim akcentem pierwszej połowy, po której zgorzelczanie wygrywali 39-33, były dwa skuteczne rzuty osobiste Cezarego Fudziaka.

Po przerwie, gdy trafił Stanisław Heliński, rywale odskoczyli już na dziesięć punktów (48-38). Dwa oczka dla AZS-u zdobył Adam Myśliwiec (48-40), ale “trójką” odpowiedział Kacper Traczyk (51-40). Różnica utrzymała się do końca trzeciej kwarty, po której Zgorzelec miał dziewięć oczek zaliczki (62-53). Chwila odpoczynku i rozmowy dobrze podziałały na zespół lubelski, który ambitnie dążył do odrobienia strat. Ta sztuka udała się po upływie czterech minut. Do remisu 66:66 trafieniem z dystansu doprowadził Krzysztof Wąsowicz. Końcówka ponownie jednak był lepsza dla Turowa, który minimalnie, ale wygrał całe spotkanie 80-75. Tym samym miejscowi po dziesięciu porażkach z rzędu, odnieśli pierwszą wygraną w sezonie.

AZS UMCS Start II Lublin po jedenastu meczach z bilansem 5-6 plasuje się na 9. miejscu w lidze.

PGE Turów Zgorzelec – AZS UMCS Start II Lublin 80-75 (13:22, 26:21, 23:20, 18:22)

Turów: Bochno 18, Traczyk 15, Marek 14, Heliński 12, Fudziak 11, Marcinkowski 10, Maciejak, Morawski. Trener: Wojciech Szawarski

UMCS: Stopierzyński 17, Obarek 16, Wąsowicz 15, Myśliwiec 15, Pszczoła 6, Ciechociński 3, Ziółko 2, Nycz 1. Trener: Przemysław Łuszczewski

Sędziowali: Krystian Michalski, Marek Januszonek, Marta Malczewska