PA-CO: maszyna do zwyciężania gościnnie gra z AZS UMCS

Tomasz Biaduń
Na Darii Cybulak będzie spoczywać duża odpowiedzialność
Na Darii Cybulak będzie spoczywać duża odpowiedzialność Karol Wiśniewski
Tak ciężko AZS UMCS Lublin jeszcze w tym sezonie nie miał. Nie dość, że ekipa Cezarego Nowaka jest zdziesiątkowana kontuzjami, to do Lublina przyjeżdża w sobotę niepokonane PA-CO Pabianice (mecz o godz. 15).

Pabianiczanki są prawdziwą maszyną do wygrywania. Do tej pory mają na koncie dziewięć zwycięstw i zero porażek. Co więcej, każde ze zwycięstw odniosły w imponującym stylu. W pierwszej rundzie pokonały AZS UMCS 91:55.

Lublinianki po raz kolejny zagrają bez wielu zawodniczek. Od pewnego czasu nie gra Małgorzata Jurkowska. O ogromnym pechu mogą mówić Paulina Gozdur i Magdalena Koperwas. Tej pierwszej w meczu w Ostrowie jedna z rywalek tak niefortunnie nadepnęła na stopę, że Gozdur doznała złamania palca i będzie pauzować do stycznia. Koperwas natomiast wydawałoby się niegroźnie podkręciła kostkę na jednym ze spotkań w lidze juniorek. Uraz okazał się jednak poważniejszy. Młoda skrzydłowa wróci do gry dopiero w przyszłym tygodniu.

Na szczęście do zdrowia wróciła już Daria Cybulak, która chorowała na grypę. Być może po długiej przerwie wystąpi też Iwona Godula. - Iwona sama mówi, że czuje się na siłach. W przypadku Darii mogą być widoczne pewne braki kondycyjne, wynikające z wycieńczenia organizmu chorobą - mówi trener Nowak.

Problemy doskwierają rezerwowym zawodniczkom AZS UMCS. Chorują Anna Koperda i Aleksandra Karczmarczyk.

PA-CO jest zdecydowanym faworytem spotkania. - Na tle takiego rywala ćwiczenie zagrywek nabiera nowego znaczenia - twierdzi Nowak.

Nie wiadomo kiedy zostanie rozegrany zaległy mecz AZS UMCS z Karkonoszami Jelenia Góra. - Mamy czas do połowy grudnia, aby dogadać się w sprawie terminu. Jeśli do tego czasu nam się to nie uda, datę wybierze za nas PZKosz. Nie chcielibyśmy grać mecz po meczu, a pamiętajmy, że mamy jeszcze ligę juniorek - tłumaczy szkoleniowiec.