Paczkomat czy kurier - na co się zdecydować?

Materiał informacyjny InPost

Usługi kurierskie stają się coraz popularniejsze. To co kiedyś było rzadkością, dziś jest standardem przy nadawaniu i wysyłaniu paczek. Rozwój technologii nie ominął jednak i kurierów, którym z jednej strony ułatwił pracę, a z drugiej nieco utrudnił. Ponadto coraz więcej osób zaczyna robić zakupy w sieci i podczas finalizacji transakcji ma do wyboru przesyłkę kurierską lub paczkomat. Zarówno jedna, jak i druga forma posiada swoje zalety i wady. Warto wspomnieć, że niekwestionowanym numerem jeden i właścicielem największej w Polsce sieci paczkomatów jest InPost, który stale rozwija swoje działania,co widoczne jest chociażby w przypadku specjalnej aplikacji. 
 

Zalety dostawy paczki przez kuriera

W dobie obecnie panującej pandemii najbezpieczniejsze zakupy wydają się być te robione w sieci. Potwierdzają to liczne badania rynku, ponieważ znaczna część Polaków woli właśnie w taki sposób nabywać rzeczy, które równie dobrze mogliby kupić w stacjonarnym sklepie. Wybór kuriera jako dostawcy zamówionego towaru ma kilka zalet. 
 
Przede wszystkim dla klienta istotny jest czas otrzymania przesyłki, a ten w przypadku kurierów jest bardzo krótki, a przy tym tani. Ponadto, w przypadku, gdy nikogo nie ma w domu, istnieje możliwość skontaktowania się z dostawcą i umówienia na konkretną godzinę lub inną datę.Bardzo często firmy kurierskie przed dowiezieniem paczki, wysyłają SMSa z informacją w jakich godzinach można się spodziewać kuriera. 
 

Zalety dostawy paczki do Paczkomatu InPost

Przesyłki kurierskie do domu mają kilka zalet, ale najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z paczkomatów. Owszem, dostarczają je kurierzy, ale nie pod wskazane adres, ale do specjalnie wyznaczonego miejsca, gdzie stoi urządzenie stworzone przez giganta na polskim rynku z branży przesyłek kurierskich. Paczkomaty mają wiele zalet, ale jedną z najważniejszych jest to, że paczkę można odebrać o dowolnej godzinie. Ponadto przesyłki kurierskie są bardzo tanie i dodatkowo klient dostaje możliwość śledzenia ich na bieżąco. 

Do innych zalet z pewnością zaliczyć można ekologię, a także specjalną aplikację, która umożliwia otwarcie szafki z paczką, bez konieczności korzystania z pulpitu. Bardzo często też paczki docierają do paczkomatu w ciągu jednego dnia, co jest ogromnym atutem, w szczególności, gdy przesyłka jest pilna. Wysyłanie ich jest równie proste, co odbieranie, dlatego też InPost jest obecnie najlepszą firmą kurierską na rynku. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak wysłać paczkę InPostem wejdź na stronę https://inpost.pl/wysylam.

Dodaj ogłoszenie