Autami firmy Panek można już za darmo parkować koło Portu Lotniczego Lublin. Firma porozumiała się z lotniskiem co do włączenia parkingu do strefy darmowego parkowania.

Carsharing, czyli wynajmowanie samochodów na minuty wszedł do Lublina jesienią ubiegłego roku. System prowadzi firma Panek.

Użytkownicy mają do dyspozycji 100 hybrydowych toyot yaris.

Zaletą tego systemu jest fakt, że w Strefie Płatnego Parkowania postój jest darmowy. Auto, po zakończeniu użytkowania, można zostawić w wielu miejscach w Lublinie w tzw. strefie Panek.

Gdy firma ogłaszała uruchomienie systemu od razu pojawiły się pytania o możliwość dojechania i darmowego pozostawienia samochodu na parkingu Portu Lotniczego Lublin, który jest płatny. Wówczas firma uznała, że należy rozpocząć na ten temat rozmowy z lotniskiem.

Dziś wiadomo, że zakończyły się one sukcesem.

- Nasza strefa w Lublinie powiększa się o Lotnisko Lublin. Oba parkingi A i B są do Waszej dyspozycji. 1. Jeśli chcesz zakończyć wynajem na tym parkingu wystarczy, że przy szlabanie pobierzesz bilet i zostawisz go w samochodzie. 2. Jeśli chcesz rozpocząć wynajem i wyjechać samochodem z parkingu bilet należy pobrać w Biurze Obsługi Parkingu, które znajduje się na terminie terminala. - informuje Panek.

Wyjaśnijmy, że do wynajęcia samochodu potrzebna jest specjalna aplikacja w smartfonie. Koszt wynajęcia to 50 gr. z każdą minutę i 65 gr. za każdy przejechany kilometr. Za minutę postoju płaci się 10 gr.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE: