Na Węglinie znajdują się już m.in. duży sklep meblowy i McDonald’s. Wkrótce kolejne otwarcie.

Drugi sklep w Lublinie! Niedługo będziemy z Wami - informuje na swojej stronie internetowej sieć Decathlon. Artykuły sportowe, w tym rowery, wyposażenie do gry w piłkę nożną, uprawiania żeglarstwa, jeździectwa, fitnessu i biegania będzie można kupić na 2500 mkw. hali. Obiekt powstaje na terenie parku handlowego pomiędzy al. Kraśnicką, ul. Gęsią i ul. Jana Pawła II. Sklep ma już dach, ekipy budowlane wznoszą ściany i układają kostkę na parkingu. Jednocześnie firma poszukuje pracowników.

- Przybliżony termin otwarcia to połowa grudnia - mówi Klaudia Maluchnik, specjalista ds. marketingu sieci Decathlon.

Sklep powstaje na terenie parku handlowego utworzonego przez lubelską spółkę Interbud. W ciągu dwóch lat powstał tam sklep budowlany Bricoman i Agata Meble. W tym roku, przy al. Kraśnickiej otwarto nowego McDonalda. W planach Interbudu była jeszcze budowa niewielkiej galerii handlowej. Jednak z chwilą pojawienia się problemów finansowych, firma budowlano-deweloperska zawiesiła ten projekt.

Wszystko przez to, że pod koniec 2015 r. jeden z kontrahentów przedsiębiorstwa złożył do sądu wniosek o upadłość Interbudu. Później pojawili się kolejni wierzyciele. Jeszcze przed otwarciem postępowania restrukturyzacyjnego (w lutym bieżącego roku) zadłużenie firmy wynosiło ponad 60 mln zł. Od lutego, terminowe regulowanie bieżących płatności kontroluje nadzorca sądowy.

- Po zatwierdzeniu, Interbud rozpocznie spłatę zadłużenia zgodnie ze złożonym w sądzie planem restrukturyzacji i według jego założeń po pięciu latach powinien spłacić zadłużenie - przyznaje Tomasz Grodzki, prezes Interbudu. - Środki na realizację planu restrukturyzacji będą pochodzić z inwestycji deweloperskich na posiadanym przez firmę „banku ziemi” oraz ze sprzedaży zbędnych nieruchomości, na których nie będą realizowane żadne inwestycje - wyjaśnia Grodzki. Obecnie spółki zależne Interbudu budują bloki przy ul. Dunikowskiego, Urbanowicza i Kasztelańskiej. W kolejnych latach firma planuje rozpoczęcie kolejnych inwestycji na Felinie i os. Botanik.

W pierwszym półroczu tego roku przychody spółki przekroczyły 1,1 mln zł. Firma odnotowała 403 tys. zł strat.

ZOBACZ TEŻ: Deptak w Lublinie na chwilę przed remontem

Dzień Edukacji Narodowej. Prezydent Lublina nagrodził nauczycieli (ZDJĘCIA)

Szpital przy Kraśnickiej leczy już od 25 lat (ZDJĘCIA)

III LO w Lublinie. "Unici" stanęli do wspólnego zdjęcia

Biegacze rozpoczęli nowy sezon cyklu City Trail (ZDJĘCIA)

Urzędnicy wiedzą, że problem parkowania istnieje, ale udają, że go nie widzą (LIST CZYTELNIKA)

Jesteśmy też w serwisie INSTAGRAM. Obserwuj nas!