Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Park Naukowo-Technologiczny rozrasta się

Miłosz Bednarczyk
Oprócz części laboratoryjnej, na razie gotowy jest stan surowy segmentu konferencyjnego
Oprócz części laboratoryjnej, na razie gotowy jest stan surowy segmentu konferencyjnego
Kolejne instytucje urządzają się w Parku Naukowo-Technologicznym na Felinie. Właśnie pojawiły się dwie firmy zainteresowane wynajęciem tam miejsca.

Pierwsza część Parku Naukowo-Technologicznym na Felinie została oficjalnie otwarta dwa miesiące temu. Kilka dni później wprowadziło się tam Lubelskie Centrum Konsultingowe. – Druga firma, z którą mamy podpisaną umowę, właśnie się urządza – mówi Jarosław Momot, prezes Parku. To Laboratorium Badań Genetycznych, które ruszy jeszcze w tym miesiącu.

Także wiosną swoje laboratorium w parku powinna uruchomić Politechnika Lubelska. Największa uczelnia techniczna w regionie planuje uruchomić razem z Uniwersytetem Medycznym nowy kierunek: inżynierię biomedyczną. – Właśnie na to przeznaczymy ponad 300 mkw. w parku – zapowiada prof. Marek Opielak, rektor PL.

– Mamy już podpisaną z politechnika umowę przedwstępną – tłumaczy Momot. – Teraz ustalamy szczegóły właściwego porozumienia.

Na swoje pomieszczenia w PNT czeka też Uniwersytet Przyrodniczy. Na 1,2 tys. mkw. uczelnia zamierza uruchomić tam Centralne Laboratorium Aparaturowe. Będzie w nim można badać wszystkie surowce spożywcze, od warzyw i owoców, przez zboża, aż po biopaliwa. Wyposażenie ma laboratorium ma kosztować 22 mln zł. – W tej chwili trwa adaptacja pomieszczeń, do których te urządzania trafią – wyjaśnia szef parku.

Tymczasem pojawiły się dwie kolejne firmy, które chciałyby mieć swoje siedziby w lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym.

– Jedna zajmuje się informatyką: projektowaniem systemów. A druga to firma konsultingowa, która chciałaby świadczyć usługi doradcze dla klientów m.in. …tej pierwszej – tłumaczy Momot. – W tej chwili trwają negocjacje.

– Liczymy, że do końca czerwca cała oddana w tym roku do użytku część parku zostanie zasiedlona – dodaje. – Najtrudniej będzie znaleźć najemcę na 150 mkw. przeznaczonych na biotechnologię. To branża, w której niełatwo o chętnych.

Oprócz części laboratoryjnej, na razie gotowy jest stan surowy segmentu konferencyjnego. Budowa obu pochłonęła ponad 26,6 mln zł. Pozostała część Parku (segmenty biurowe, socjalne i wystawiennicze) mają być gotowe do 2011 r.

 

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski