Parkujesz pod chmurką? Wykup ubezpieczenie AC w LINK4 i o nic się nie martw!

Materiał informacyjny Link4
Większość kierowców nie ma możliwości garażowania samochodów, co sprawia, że w większym stopniu są one narażone na działania żywiołów, takich jak grad czy wichury. Poważną obawą, z którą mierzą się właściciele aut parkowanych na ulicy, jest także ryzyko kradzieży czy uszkodzeń spowodowanych przez wandali. Niekiedy kończy się na zarysowaniu powierzchni lakieru. Niestety kierowcy zgłaszają też większe straty, jak zniszczenie reflektorów, szyb czy lusterek bocznych. Jak skutecznie się chronić przed wydatkami związanymi z usuwaniem tego typu szkód? Odpowiedzią jest ubezpieczenie AC w LINK4.

Ubezpieczenie AC to szeroka ochrona

Posiadając ubezpieczenie AC, w zależności od jego rodzaju, chronimy siebie przed znacznymi kosztami naprawy, które mogą powstać wskutek wypadku lub kolizji spowodowanych z naszej winy, gdy to my ponosimy szkodę. Przed czym jeszcze zabezpiecza AC? Ubezpieczenie pozwala pokryć szkody, które wynikają z czynów osób trzecich, takich jak akty wandalizmu, a także działania sił natury: gradu, huraganu, uderzenia pioruna, powodzi, lawiny czy też zapadania lub osuwania się gruntu. Dodatkowo można zdecydować się też na Autocasco Kradzieżowe, na wypadek kradzieży części lub całego samochodu.

Jak działa Autocasco Wypadkowe?

Autocasco w LINK4 zapewnia kompleksową ochronę, pozwalającą poczuć się znacznie pewniej na drodze. Polisę AC można wykupić w pakiecie z OC w dwóch wariantach:

  1. warsztat – naprawa auta w warsztatach ASO
  2. kosztorys – odszkodowanie na podstawie wyceny szkody przez rzeczoznawcę i naprawa auta we własnym zakresie.

Co ważne, w swoim ubezpieczeniu AC LINK4 rozlicza szkody z korzyścią dla klientów, ponieważ:

  • w wariancie WARSZTAT do naprawy samochodu stosowane są oryginalne części zamienne;
  • nawet po wypadku auto jest nadal ubezpieczone na pełną sumę;
  • można wykupić amortyzację, dzięki czemu odszkodowania nie zmniejszą się o zużycie części podlegających wymianie;
  • w standardzie jest stała suma ubezpieczenia dla nowego pojazdu;
  • klient otrzymuje również ubezpieczenie bagażu podręcznego oraz fotelików dziecięcych od zniszczenia i kradzieży.

AC w LINK4 uwzględnia różne potrzeby kierowców, dlatego oferuje też objęcie ochroną:

  • instalacji gazowej,
  • auta nawet do 15 lat.

Jak działa Autocasco Kradzieżowe?

Autocasco w LINK4 zapewnia kompleksową ochronę, pozwalającą poczuć się znacznie pewniej na drodze i nie drżeć o auto na parkingu. Polisę AC można wykupić w pakiecie z OC.

W razie kradzieży auta LINK4 wypłaca ubezpieczonemu odszkodowanie po przeniesieniu prawa własności samochodu na LINK4 oraz po zakończeniu dochodzenia w sprawie okoliczności i przebiegu zdarzenia. Trzeba też udokumentować wyrejestrowanie pojazdu. Natomiast jeżeli utracony w wyniku kradzieży pojazd został odzyskany po wypłaceniu odszkodowania, LINK4 może – w uzgodnieniu z ubezpieczonym – ponownie przenieść na niego prawo własności, pod warunkiem zwrotu otrzymanego odszkodowania.

W przypadku całkowitego zniszczenia lub kradzieży bagażu podręcznego czy fotelika dziecięcego LINK4 ustala kwotę odszkodowania w wysokości ich wartości rynkowej określonej na dzień zaistnienia szkody.

Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje kradzieże zaistniałe na terytorium prawie całej Europy, z wyłączeniem Rosji, Białorusi, Ukrainy i Mołdawii.

Zgłoszenie szkody/kradzieży

By zgłosić kradzież, najprościej jest skorzystać z infolinii, dzwoniąc na numer 22 4444444. Można też wejść na stronę internetową www.link4.pl. Tam wystarczy kliknąć przycisk ZGŁOŚ SZKODĘ (po prawej stronie). Należy wejść w odpowiednią zakładkę, przygotować stosowne dokumenty, a następnie wypełnić prosty formularz, co zajmie najwyżej ok. 10 minut.

Jak uzyskać ochronę w ramach AC w LINK4?

Autocasco w LINK4 można kupić wyłącznie w pakiecie z OC. Oferta towarzystwa jest bardzo elastyczna. Warto skorzystać z prostego kalkulatora na stronie www.link4.pl, porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem. Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziemy w OWU na stronie link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z Grupą PZU.

Advertisement

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski