Przebudowa przystanków przy Kunickiego na wysokości ul. Mickiewicza to część inwestycji związanej z modernizacją przystanków i budową węzłów przesiadkowych na terenie Lublina. Podobne prace zostały już wykonane np. przy al. Spółdzielczości Pracy (na wysokości ul. Związkowej) czy w rejonie ronda przy Zamku.
- Prace budowlane przy Mickiewicza zakończyły się ponad dwa tygodnie temu. I choć nie są już prowadzone żadne roboty to z przystanków dalej nie mogą korzystać autobusy i trolejbusy. Dla mnie to olbrzymie utrudnienie, bo zaczęłam rehabilitację i codziennie muszę dojeżdżać na zabiegi. Przejście dodatkowej trasy do przystanku tymczasowego to dla mnie naprawdę wielki wysiłek - żali się nasza Czytelniczka.
Przystanek, który znajduje się na wysokości sklepu Stokrotka przesunięto w kierunku stacji paliw. Ten po drugiej stronie w kierunku kościoła. - To naprawdę kawał drogi do przejścia – przekonuje nasza Czytelniczka.
- Zmiany na przystankach, których dotyczy interwencja stanowią element projektu przebudowy zespołów przystanków przesiadkowych – wyjaśnia Monika Fisz z ZTM. I tłumaczy: - Zespoły przystanków przesiadkowych wykonywane są w najnowszej i bardzo trwałej technologii, niemniej okres dojrzewania nawierzchni betonowej w celu osiągnięcia żądanej wytrzymałości wynosi 28 dni. W związku z czym, aby parametry gwarantowały jakość zgodną z opisem przedmiotu zamówienia, wykonawca prac zobowiązany jest do przestrzegania tych wytycznych.
Oznacza to, że od zakończenia prac do otworzenia przystanku dla pojazdów komunikacji miejskiej i pasażerów musi upłynąć cztery tygodnie. – Zakładamy, że przystanki przy ul. Mickiewicza zostaną znowu uruchomione na początku sierpnia – informuje Fisz.
Przebudową objęto sześć „zespołów przystanków”. Na liście są: Związkowa (przy skrzyżowaniu ze Spółdzielczości Pracy), Poczekajka, rejon ronda pod Zamkiem, ul. Mickiewicza, rejon Dworca Głównego PKP oraz ul. Turystyczna (przy przystanku PKP Lublin Zadębie).
Wszystkie zespoły przystanków przesiadkowych są wyposażane w system prowadzenia osób niepełnosprawnych. - Obniżenie krawężników do poziomu „zero” przy przejściach przez jezdnię oraz zastosowanie w obrębie przystanku specjalnych płyt wskaźnikowych i kierunkowych - opisuje Fisz. I dodaje: - Na przystankach, przy przejściach dla pieszych i na długich ciągach pieszych, w odstępach około 50 metrów zostaną zlokalizowane siedziska, które pozwolą odpocząć osobom z ograniczeniami mobilności.
- Lublinianie chętnie spędzają weekend w centrum. Zobacz
- Takiej „trybuny" lubelskich kibiców zazdrości cała Polska
- Legenda o Czarciej Łapie na placu Litewskim. Zobacz zdjęcia
- Lubelskie w kamerach Google. Sprawdź, czy Cię nagrali
- Lublin w kwiatach. Rozejrzyj się i zobacz, co kwitnie
- Na trybunach wesoło i kolorowo. Zobacz galerię kibiców żużla
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

HUAWEI Watch Fit 2 Active Czarny
Ekran AMOLED o przekątnej 1.74 cala z ultrawąskimi…
kup teraz

Withings ScanWatch (HWA09-model 3-All-Int)
Withings ScanwatchPierwszy hybrydowy smartwatch z …
kup teraz

Samsung Galaxy Watch5 Pro SM-R920 45mm Czarny
Waga: 46,5 gWymiary: 45,4 x 45,4 x 10,5 mmTyp (dam…
kup teraz

Amazfit GTS 3 Czarny
Amazfit GTS 3 Graphite Black Amazfit GTS 3 to potę…
kup teraz

Amazfit GTR 3 Pro Brązowy
Duży ekran Ultra HD Amoled. Zaprojektowany w klasy…
kup teraz

GARMIN Fenix 7 Srebrno-szary (100254001)
Jest 7 dni w tygodniu, a zegarki z serii fēnix 7 s…
iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót