Paweł Fajdek mistrzem Polski w rzucie młotem!

Paweł Fajdek
Paweł Fajdek Grzegorz Dembinski
Paweł Fajdek (Agros Zamość) wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem podczas 90. mistrzostw Polski seniorów, które w dniach 29–31 lipca odbywają się w Szczecinie. Podopieczny trenera Czesława Cybulskiego był poza konkurencją dla rywali, rzucając na odległość 78,80 m.

Fajdek najdalszy rzut oddał w II próbie, wyprzedzając Wojciecha Nowickiego z Podlasia Białystok (76,14 m) i Szymona Ziółkowskiego z OŚ AZS Poznań (74,42 m). Siódme miejsce zajął natomiast jego kolega klubowy Norbert Rauhut (61,27 m).

Tuż za podium uplasowała się w środę męska sztafeta 4x100 m AZS AWF Biała Podlaska (42,25), natomiast kobieca AZS UMCS Lublin wywalczyła szóstą pozycję (47,63). Szanse, nawet na złoto, miała także wczoraj sztafeta panów zamojskiego Agrosu.

– Do Szczecina nie dojechał jeden z jej członków, Dominik Kopeć, który uczestniczył w MŚ juniorów w Eugene. Samolot z naszą ekipą miał opóźniony przylot z USA do Amsterdamu, a potem do Warszawy. Zawodnik miał jeszcze inną możliwość dotarcia przed startem, jednak poinformował nas, że rezygnuje z występu. Rozgoryczenia z tego powodu nie kryli jego klubowi koledzy ze sztafety, którzy musieli bez walki oddać pewny medal – mówi Marek Jaros, trener Agrosu.

Na piątych miejscach uplasowali się Andrzej Jaros z Agrosu Zamość, z rekordem życiowym 46,44 w biegu na 400 m oraz Ewa Jacniak z AZS UMCS w biegu na 800 m. Jej kolega klubowy Sebastian Smoliński na tym samym dystansie był siódmy, natomiast Olgierd Stański, również reprezentujący AZS UMCS - szósty w finale rzutu dyskiem.

We wtorek podczas pierwszego dnia zmagań brązowe krążki zdobyli: Małgorzata Kołdej z Agrosu Zamość, która była trzecia w biegu sprinterskim na dystansie 100 m oraz Maksym Sypniewski z AZS AWF Biała Podlaska, stając na najniższym stopniu podium w konkursie trójskoku.

24-letnia zamościanka uzyskała w finale bardzo dobry wynik 11,67, przegrywając tylko z Anną Kiełbasińską z AZS AWF Warszawa (11,50) oraz Martą Jeschke z SKLA Sopot (11,65). 23-letni Sypniewski osiągnął natomiast rezultat 15,87 m, oddając najdłuższy skok konkursu w ostatniej serii. Mistrzem kraju został Karol Hoffmann z MKS Aleksandrów Łódzki (16,64 m), natomiast wicemistrzem Adrian Świderski ze Śląska Wrocław (15,90 m).

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.