Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Peeling kawitacyjny - cena, przeciwwskazania, efekty. Sprawdź, jak wykonać go w domu krok po kroku

DK
Unsplash.com/zdjęcie ilustracyjne
Zbliża się wiosna więc warto zadbać o cerę. Po zimie świetnie odświeży ją peeling kawitacyjny. To zabieg nieinwazyjny, niedrogi, a skuteczny. Podpowiadamy, kto może z niego skorzystać, jakie są wskazania, jak się go wykonuje oraz jakich efektów należy się spodziewać.

Peeling kawitacyjny to popularny zabieg kosmetyczny. Specjalne urządzanie wykorzystujące ultradźwięki złuszcza martwy naskórek, nadmiar sebum, oczyszcza i odświeża skórę. Zabieg jest bezbolesny.

Peeling kawitacyjny. Cena. Kiedy wykonywać?

Peeling kawitacyjny wykonujemy od jesieni do wczesnej wiosny, by nie narażać twarzy na promiennie słoneczne. Stosujemy go nie tylko na twarz, ale na dłoniach, szyi i plecach. Jak widać, szerokie są możliwości, jakie ma peeling kawitacyjny. Cena zabiegu waha się od 50 do 100 zł w zależności od salonu. Kawitację łączy się także z innymi zabiegami, tradycyjnym manualnym oczyszczaniem, sonoforezą i maską. Wtedy oczywiście musimy liczyć się z większymi wydatkami. Za peeling kawitacyjny cena zostanie nam naliczona osobno, a za inne zabiegi - też osobno. Wykonując zabiegi w pakiecie możemy liczyć na rabat, ale to zależy już od salonu.

Peeling kawitacyjny – dla kogo?

Kawitacja świetnie sprawdzi się, gdy nasza skóra:

  • przetłuszcza się
  • ma skłonność do rozszerzonych porów
  • pojawiają się na niej zaskórni
  • ma problem przebarwień
Peeling kawitacyjny - cena, przeciwwskazania, efekty. Sprawdź, jak wykonać go w domu krok po kroku
Unsplash.com/zdjęcie ilustracyjne

Z zabiegu mogą skorzystać także osoby z cerą wrażliwą i naczyniową. Kawitacja jest wskazana jeśli skóra utraciła jędrność i elastyczność. Polecana jest także wówczas gdy cera jest słabo nawilżona, a twarz sprawia wrażenie zmęczonej i zszarzałej.

Peeling kawitacyjny krok po kroku

Zabieg trwa około 30 minut. Najpierw kosmetyczka oczyszcza twarz z makijażu i wszelkich zanieczyszczeń oraz tonizuje ją. Następnie nawilża twarz. Właściwy zabieg polega na złuszczeniu naskórka za pomocą urządzenia w kształcie szpatułki. W trakcie możemy odczuwać lekkie mrowienie. Ważne jest aby skóra w czasie zabiegu była cały czas nawilżona, by jej nie podrażnić. Po zabiegu twarz należy przemyć wodą albo płynem micelarnym, można wykonać masaż i położyć nawilżający preparat z algami albo witaminą E. Przez kilka dni twarz może być zaczerwieniona i lekko piec. W tym okresie warto stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Przy cerze tłustej zabieg należy powtarzać co tydzień, a przy naczyniowej, wrażliwej 3 tygodnie.

Kosmetyczki podkreślają, że dla uzyskania najlepszych efektów należy poddać się serii zabiegów, najlepiej około dziesięciu.

Peeling kawitacyjny – efekty i opinie

Peeling kawitacyjny zmarszczek nam nie usunie i nie spłyci, ale przyniesie wiele innych korzyści. Nasza skóra będzie dogłębnie oczyszczona, nawilżona, jędrniejsza i bardziej świetlista. Możemy spodziewać się porządnego dotlenienia. Przebarwienia skóry znacznie zmniejszą się. Cudowny środek - czy taki właśnie jest peeling kawitacyjny? Opinie pań, które miały wykonany peeling kawitacyjny są pozytywne. Twierdzą, że ich skóra wygląda młodziej, promienniej, jest gładsza w dotyku, natomiast przebarwienia i drobniejsze zaskórniki są mniej widoczne.

Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania

Nie każdy może skorzystać z peelingu kawitacyjnego. Ultradźwięki nie są wskazane dla:

  • ciężarnych kobiet i karmiących mam
  • chorym na tarczycę,
  • chorych na nowotwory,
  • chorych na niewydolność krążenia,
  • chorych na zakrzepowe zapalenie żył
  • osób z epilepsją

Do innych przeciwwskazań do peelingu kawitacyjnego należą stany zapalne skóry, rozrusznik serca, metalowe implanty i stały aparat na zębach.

Peeling kawitacyjny w domu

Peeling kawitacyjny w domu - brzmi świetnie? Nie musimy umawiać się na zabieg do kosmetyczki, bo można zrobić go samemu w domu. Potrzebne jest urządzenie do kawitacji. Kosztuje od ok. 150 – 200 zł. Domowe urządzenia do kawitacji różnią się od tych, które znajdziemy w gabinetach kosmetycznych. Są lekkie i na baterie. Potrzebny będzie także płyn do nawilżenia np. tonik bezalkoholowy. Po demakijażu rozpoczynamy zabieg. Wacikiem zwilżamy cerę i przesuwamy szpatułkę po twarzy. Ruchy powinny być płynne. Suchym wacikiem usuwamy zanieczyszczenia ze szpatułki. Cały czas nawilżamy skórę. Po zabiegu przemywamy wodą albo tonikiem i kładziemy krem nawilżający. Peeling kawitacyjny w domu to doskonałe rozwiązanie dla zabieganych.

Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja?

Często panie zastanawiają się, co lepsze: peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja? Wyjaśniamy, czym różnią się oba zabiegi. Mikrodermabrazja to mechaniczne ścieranie naskórka. Zabieg odżywia skórę, poprawia koloryt, spłyca bardzo drobne zmarszczki, pobudza produkcję kolagenu. W porównaniu z peelingiem kawitacyjnym dociera do głębszych warstw skóry, a efekty są widoczne często po pierwszym zabiegu. Jest zabiegiem mocniejszym niż kawitacja. Mikrodermabrazja nie jest wskazana dla cery naczyniowej i wrażliwej. Przeciwwskazaniem jest także trądzik.

ZOBACZ TEŻ: Peeling kawitacyjny. Jak to wygląda w praktyce?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski