18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Perły i perełki Lubelszczyzny: Urszulin kusi przyrodą (ZDJĘCIA)

Małgorzata Genca
Jeziora Rotcze, Sumin i Bombelek z zapleczem turystycznym i przygotowanymi łowiskami. Poleski Park Narodowy, a w nim trasy rowerowe i piesze. Chętni mogą się wybrać na przejażdżkę Poleskim Szlakiem Konnym lub kajakową wycieczkę niezwykłą trasą po Jeziorze Wytyckim. W atrakcyjnych miejscach na turystów czekają wieże widokowe i pola biwakowe.

To jedynie kilka atrakcji, jakie czekają na turystów odwiedzających Urszulin. Aby skorzystać ze wszystkich i zwiedzić dokładnie całą okolicę, potrzeba kilku tygodni. Urszulin to ostatnia miejscowość, która bierze udział w naszym konkursie na Turystyczną Perłę Regionu Lubelskiego 2013.

W Centrum Promocji Województwa Lubelskiego przedstawiciele Urszulina zaprezentowali walory tej miejscowości, zapraszali do jej odwiedzenia oraz głosowania na to urokliwe miejsce. Trzeba przyznać, że mieli się czym pochwalić. Atrakcyjność turystyczna gminy wynika przede wszystkim z jej położenia wśród mozaiki pól, łąk, jezior i lasów. Cały teren poprzeplatany jest szlakami pieszymi, trasami rowerowymi i kajakowymi.

Perły Lubelszczyzny - czytaj nasz serwis

- Zapraszamy oczywiście na całe Polesie Zachodnie. Niedawno zadaliśmy sobie pytanie, jak Urszulin ma wyglądać za kilka lat? Chcemy kierować inwestycje głównie w stronę turystyki, a naszą dewizą jest i będzie hasło "Po pracy, Polesie". Pragniemy, aby goście odwiedzający gminę mogli się zetknąć z naszą kulturą, historią i walorami przyrodniczymi regionu - mówi Tomasz Antoniuk, wójt gminy Urszulin.

Obszar Polesia Zachodniego w ubiegłym roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

- Znajduje się tu jeden z nielicznych na świecie trójstronnych rezerwatów biosfery. Zespoły leśne oraz stanowiska rzadkiej roślinności są objęte ochroną Poleskiego Parku Narodowego. Występują tu takie gatunki flory i fauny, jak brzoza niska, wierzba lapońska i borówkolistna, trzy gatunki rosiczek, aldrowanda pęcherzykowata, bagnica torfowa oraz żółw błotny - opowiada Anna Myka-Raduj z Poleskiego Parku Narodowego.

- Przyjeżdżając do Urszulina możemy liczyć na nocleg w gospodarstwach agroturystycz-nych oraz gościnność naszych mieszkańców - zachęca Tomasz Antoniuk.

Odbierz nagrodę i nadal głosuj na Turystyczną Perłę 2013

Oto lista osób, na które czekają torby podróżne:
Zofia Król, Zuzanna Karolak i Paweł Włodarczyk.
Nagrody można odebrać od poniedziałku w naszej redakcji przy Krakowskim Przedmieściu 10/1.

Na życzenie naszych Czytelników przedłużamy termin głosowania w naszym plebiscycie.
Głosować za pomocą kuponów mogą Państwo do 12 września do godz. 12.00. Głosowanie SMS-owe trwa do 15 września do godz. 17.00.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski