Pewna wygrana piłkarzy ręcznych Azotów Puławy z Meblami Wójcik Elbląg

W meczu z najsłabszym zespołem w PGNiG Superlidze piłkarze ręczni Azotów Puławy nie mieli problemów z odniesieniem 17. zwycięstwa w sezonie. Drużyna trenera Marcina Kurowskiego prowadziła od pierwszej minuty i wygrała 31:21. Najwyższą przewagę gospodarze uzyskali w 43. minucie - 25:11.

Wynik meczu otworzył już w pierwszej minucie Bartosz Jurecki, ale początek spotkania nie był jednak najlepszy w wykonaniu gospodarzy. Dopiero po trafieniu Rafała Przybylskiego w 7. minucie, Azoty podkręciły tempo i szybko odskoczyły na pięć bramek (7:2).

Trener gości już w 12. minucie, po trzech bramkarz z rzędu Krzysztofa Łyżwy, przywołał swoich zawodników do ławki. Szybko rosnąca przewaga pozwoliła Marcinowi Kurowskiego wprowadzić na boisko zmienników. Piotra Masłowskiego na środku rozegrania zastąpił Bartosz Kowalczyk. Więcej minut niż zwykle dostali także skrzydłowy Patryk Kuchczyński, rozgrywający Robert Orzechowski oraz kołowy Leos Petrovsky.

Po pierwszej połowie puławianie prowadzili 16:8. Dopiero po przerwie na boisku pojawili się Nikola Prce oraz Michał Kubisztal. Zespół Azotów dobrze bronił, a w bramce nieźle spisywali się Vadim Bogdanov i Sebastian Zapora.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu trener Mebli Wójcik wykorzystał już swoją trzecią przerwę. Jego zespół miał duże problemy ze zdobywaniem bramek. Po wznowieniu gry elblążanie zdołali zmniejszyć straty rzucając trzy bramki z rzędu.

Szczypiorniści Azotów za bardzo się rozluźnili i okres gry między 45. a 55. minutą przegrali 2:8. Chociaż prowadzenie puławian było niezagrożenie, to jednak ta niefrasobliwość zespołu zdenerwowała trenera Marcina Kurowskiego, który wezwał zawodników do siebie.

Mimo nierównej gry gospodarze pokonali rywala różnicą aż 10 bramek. Natomiast Krzysztof Łyżwa w tym spotkaniu przekroczył granicę 100 bramek zdobytych w obecnym sezonie. Rozgrywający Azotów ma na koncie już 103 trafienia.

Azoty Puławy – Meble Wójcik Elbląg 31:21 (16:8)
Azoty: Bogdanov, Zapora – Łyżwa 6, Przybylski 6, Orzechowski 4, Krajewski 3, Sobol 3, Skrabania 3, Jurecki 2, Petrovsky 2, Kowalczyk 1, Kuchczyński 1, Grzelak, Kubisztal, Masłowski, Prce. Kary: 2 min. Trener: Marcin Kurowski
Meble Wójcik: Fiodor, Ram – Pi. Adamczak 6, Nowakowski 3, Olszewski 3, Dorsz 2, Kupiec 2, Żółtak 2, Pa. Adamczak 1, Janiszewski 1, Moryń 1. Kary: 2 min. Trener: Jacek Będzikowski
Sędziowali: Andrzej Chrzan i Michał Janas (Tarnów)