Pewne zwycięstwa szczypiornistów z Białej Podlaskiej i Zamościa w Lidze Centralnej

szupti
AKPR AZS-AWF Biała Podlaska zajmuje aktualnie pozycję wicelidera w Lidze Centralnej AZS-AWF Biała Podlaska
Za nami 12. kolejka spotkań Ligi Centralnej. Szczypiorniści AKPR AZS-AWF Biała Podlaska pokonali u siebie Warmię Energę Olsztyn 34:26, a Padwa Zamość wygrała we własnej hali z KPR Autoinvest Żukowo 31:28.

Mecz w Białej Podlaskiej był bardzo wyrównany w pierwszej połowie, a olsztynianom udało się nawet prowadzić do 25. minuty (15:12). Tuż przed zejściem na przerwę gospodarze wyszli na prowadzenie 17:16 i nie oddali go już do końca starcia.

Podopieczni trenera Marcina Stefańca na początku drugiej połowy odskoczyli na pięć bramek różnicy (21:16), a później jeszcze zwięszyli dystans. Ostatecznie bialscy akadmicy wygrali bardzo pewnie 34:26.

Team z Białej Podlaskiej zajmuje aktualnie pozycję wucelidera Ligi Centralnej, mając na koncie 30 pkt.

AKPR AZS-AWF Biała Podlaska – Warmia Energa Olsztyn 34:26 (17:16)
AZS-AWF: Wiejak, Kwiatkowski – Maksymczuk 7, Kandora 5, Niedzielenko 5, Stefaniec 5, Antoniak 3, Kozycz 3, Tarasiuk 2, Baranowski 1, Lewalski 1, Szendzielorz 1, Wojnecki 1, Mazur. Trener: Marcin Stefaniec

Z kolei Padwa Zamość zakończyła rok zwycięstwem nad Autoinwestem Żukowo 31:28. Pierwsza część meczu w wykonaniu gospodarzy była kapitalna, bowiem do przerwy miejscowi prowadzili aż 21:11. Po zmianie stron więcej do powiedzenia mieli jednak przyjezdni, ale komplet punktów pozostał w Zamościu.

Wygrana dała Padwie awans na 11 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 14 pkt. Ostatnia kolejka pierwszej rundy odbędzie się dopiero 28 stycznia przyszłego roku. Zamościanie zagrają wówczas z ostatnią w tabeli Warmią Energą Olsztyn.

KPR Padwa Zamość – KPR Autoinvest Żukowo 31:28 (21:11)
Padwa: Kozłowski, Gawryś – K. Adamczuk 6, Małecki 6, Bączek 4, Mchawrab 4, Szymański 4, T. Fugiel 3, Bajwoluk 1, Orlich 1, Puszkarski 1, Skiba 1, Sz. Fugiel, Kłoda, Olichwiruk, Pomiankiewicz. Trener: Zbigniew Markuszewski