Piast Gliwice - Górnik Łęczna 2:1. Zielono-czarni nadal niepewni utrzymania

Karol Kurzępa
Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze z Łęcznej wracają z Gliwic bez punktów. W sobotni wieczór zielono-czarni przegrali na wyjeździe z Piastem 1:2. Dla "Górników" to 16 porażka w obecnym sezonie, która sprawia, że nadal mogą oni spaść z Lotto Ekstraklasy.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 9. minucie gry za sprawą trafienia Denisa Gojko. Pomocnik Piasta zdobył bramkę z około 14 metrów po przytomnej asyście Łukasza Sekulskiego.

Gdy kończył się pierwszy kwadrans spotkania było już 2:0. Po krótko wykonanym rzucie rożnym Gerard Badia dośrodkował w pole karne, a piłkę do bramki skierował głową Aleksandar Sedlar.

Niedługo potem „Górnicy” złapali kontakt, także po golu z rzutu rożnego. Po wrzutce Szymona Drewniaka zupełnie niepilnowany w szesnastce Adam Dźwigała uderzeniem z woleja pod poprzeczkę wpisał się na listę strzelców. Dla 21-latka był to drugi z rzędu mecz, w którym strzela bramkę.

W pierwszej połowie więcej goli już nie padło, choć były ku temu sytuacje z obu stron. Bardzo aktywny w formacji ataku był Bartosz Śpiączka, który kilkukrotnie nękał obronę gliwiczan, jednak bezskutecznie.

Podopieczni Franciszka Smudy schodzili na przerwę przegrywając, choć częściej byli przy piłce i długimi fragmentami mieli przewagę.

Po wznowieniu gry ponownie lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni. W 51. Minucie bliski wyrównania był Grzegorz Bonin, który zamykał składną akcję całego zespołu. Jego strzał z ostrego kąta obronił jednak bramkarz Piasta, Jakub Szmatuła. Chwilę później znakomitą szansę po kontrze zmarnowali miejscowi.

W kolejnej groźnej sytuacji ekipa prowadzona przez trenera Dariusza Wdwoczyka mogła podwyższyć rezultat za sprawą Sašy Živeca. Słoweniec nie wykorzystał jednak błędu defensywy Górnika.

Podobnie jak w trakcie pierwszych 45 minut, w drugiej połowie więcej przy piłce utrzymywali się zielono-czarni, ale brakowało im skutecznego wykończenia. Tym samym, "Górnicy" przegrali po raz szesnasty w rozgrywkach i wciąż muszą w ostatnich dwóch kolejkach walczyć o zachowanie ligowego bytu.

Piast Gliwice – Górnik Łęczna 2:1 (2:1)

Bramki: Gojko 9, Sedlar 14 – Dźwigała 19

Piast: Szmatuła – Pietrowski, Hebert, Sedlar, Mraz, Badia, Murawski (73 Masłowski), Gojko (67 Mokwa), Żivec, Jankowski, Sekulski (46 Papadopulos). Trener: Dariusz Wdowczyk

Górnik:Małecki – Sasin , Dźwigała, Gerson, Leandro, Hernandez, Bonin, Atoche (76 Ubiparip), Drewniak, Grzelczak (62 Piesio), Śpiączka. Trener: Franciszek Smuda

Żółte kartki: Papadopulos, Badia – Grzelczak, Atoche

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)