Pięć medali lekkoatletów z województwa lubelskiego podczas mistrzostw Polski seniorów

Paweł Fajdek (Agros Zamość) wywalczył brązowy medal w konkursie rzutu młotem
Paweł Fajdek (Agros Zamość) wywalczył brązowy medal w konkursie rzutu młotem pzla.pl
Zawodnicy z klubów Lubelszczyzny wywalczyli pięć medali, w tym jeden złoty podczas pierwszych dwóch dni zmagań w lekkoatletycznych mistrzostwach Polski seniorów, które są rozgrywane w Toruniu.

Mistrzynią Polski w pchnięciu kulą została Agnieszka Dudzińska (AZS AWF Biała Podlaska), kończąc zmagania z rezultatem 16,94 m.

Srebro w konkursie trójskoku przypadło Annie Zych z bialskiego AZS AWF (13,65 m) oraz męskiej sztafecie tego klubu na dystansie 4x100 m. Bialczanie pobiegli w składzie: Tomasz Majka, Damian Karolak, Paweł Stempel i Karol Musiej, uzyskując czas 40,99.

Nieudany start zaliczył Paweł Fajdek (Agros Zamość), który zajął dopiero trzecią pozycję w rzucie młotem, osiągając zaledwie 75,22 m. Brąz na dystansie 800 m wywalczył ponadto Sebastian Smoliński ze Startu Lublin (1.50,24).

Po raz kolejny w tym sezonie fatalny występ zanotował Przemysław Czajkowski (AZS AWF Biała Podlaska). Uczestnik ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich w Londynie miał bowiem trzy spalone próby w konkursie rzutu dyskiem, podobnie jak podczas niedawnej uniwersjady w rosyjskim Kazaniu.