Pięć medali lekkoatletów z województwa lubelskiego w pierwszym dniu halowych MP seniorów

Dominik Kopeć (Agros Zamość) został w Toruniu wicemistrzem Polski w biegu na dystansie 60 m Wojciech Szubartowski
Reprezentanci z klubów województwa lubelskiego wywalczyli pięć medali podczas pierwszego dnia halowych mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce. Czempionat w sobotę rozpoczął się w Arenie Toruń i potrwa do niedzieli. Najlepiej zaprezentowała się Sofia Ennaoui, zdobywając złoty medal na dystansie 1500 m. 23-letnia wychowanka Lubusza Słubice, a od niedawna reprezentująca barwy AZS UMCS Lublin uzyskała rezultat 4.15,62, deklasując pozostałe zawodniczki.

Wicemistrzynią kraju w biegu na dystansie 60 m przez płotki została koleżanka klubowa Ennaoui - Karolina Kołeczek, Wychowanka Wisły Sandomierz dotarła do mety w czasie nowego, halowego rekordu życiowego 8,03. Podopieczna trenera Piotra Maruszewskiego przegrała tylko z Klaudią Siciarz z AZS-AWF Kraków (7,95). Brąz przypadł natomiast Urszuli Bhebhe z AZS-AWF Warszawa (8,33).

Wicemistrzem Polski w biegu na 60 m został ponadto Dominik Kopeć z Agrosu Zamość, pokonując linię mety w czasie 6,75. Dużą niespodziankę sprawił Piotr Tarkowski z AZS-AWF Biała Podlaska, który stanął na najniższym stopniu podium na tym samym dystansie, uzyskując rezultat 6,84 (rekord życiowy). Co ciekawe koronną konkurencją podopiecznego trenera Tadeusza Makaruka jest skok w dal. Mistrzem Polski został Remigiusz Olszewski z Zawiszy Bydgoszcz (6,67).

Ostatni krążek w pierwszym dniu toruńskiego czempionatu był dziełem Szymona Żywko, który zajął trzecią lokatę w biegu na dystansie 1500 m. Wychowanek Victorii Stalowa Wola, który w 2019 roku przeszedł do AZS UMCS Lublin osiągnął rezultat 3.48,00. To nowy rekord życiowy podopiecznego trenera Mirosława Barszcza. Wygrał Michał Rozmys z UKS Barnim Goleniów (3.43,41), a wicemistrzem kraju został Adam Czerwiński z UKS Lider Siercza (3.44,95).