Pięć medali zapaśników z Lubelszczyzny podczas międzynarodowych MP juniorów

Pięć medali wywalczyli zawodnicy z klubów Lubelszczyzny podczas międzynarodowych mistrzostw Polski juniorów w stylu wolnym, który odbywał się w ramach 20. Jubileuszowego Turnieju Zapaśniczego o Puchar Ziemi Kraśnickiej. Areną zmagań było Centrum Sportu i Rekreacji w Kraśniku, mieszczące się przy Zespole Szkół nr 3 (ul. Słowackiego 7).

W kategorii do 50 kg złoty krążek przypadł Tomaszowi Ogonowskiemu z Suplesu Kraśnik, który w pojedynku finałowym pokonał reprezentanta Rosji Wiktora Bułatowa. Brąz w tej samej wadze, zdobył zaś Radosław Kurowski z Górnika Łęczna.

Srebrny medal w kategorii do 66 kg wywalczył Kamil Gamla z łęczyńskiego Górnika,przegrywając w walce finałowej z Pawłem Drzeżdzonem (Dąb Brzeżnica). W wadze do 60 kg brązowe krążki zdobyli ponadto Mateusz Pisarski (LMKS Krasnystaw) oraz Bartłomiej Żuraw (Iskra Spiczyn).

W klasyfikacji drużynowej międzynarodowych mistrzostw Polsk juniorów triumfowali zapaśnicy Mazowsza Teresin, przed reprezentacją Litwy (Kłajpeda) i Dąbem Brzeźnica. Na piątym miejscu sklasyfikowany został Górnik Łęczna. 14. lokata przypadła Iskrze Spiczyn, natomiast oczko niżej uplasowali się zawodnicy kraśnickiego Suplesu.

Kraśnicka impreza rozgrywana była pod honorowym patronatem Tadeusza Wojtaka, starosty kraśnickiego oraz Mirosława Włodarczyka, burmistrza miasta Kraśnik.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!