Pierwsza liga: GKS Bogdanka - Górnik Polkowice 1:0 (FOTO)

Marcin Puka
Udana inauguracja piłkarskiej wiosny w Łęcznej. Pierwszoligowy GKS Bogdanka pokonał Górnika Polkowice 1:0.

Jedynego gola w meczu strzelił w 83 minucie Nildo. Akcję przesądzającą o losach meczów można śmiało nazwać "Brazilianą". Ricardinho podcinką zagrywa piłkę do Nildo, a ten przepięknym strzałem z woleja nie dał szans Sebastianowi Szymańskiemu.

Pierwsza połowa była nudna jak flaki z olejem. Jedyną rzeczą wartą odnotowania był protest miejscowych fanów, sprzeciwiających się zmianie nazwy klubu z Górnika na Bogdankę. Kibice głośnymi śpiewami wyrażali swoją dezaprobatę. Pod koniec pierwszej części meczu opuścili trybuny zdejmując flagę z napisem "Kibice Górnika", zastępując ją na płótno "Kibice Bogdanki".

Po przerwie gra była już ciekawsza, a obydwie drużyny mogły pokusić się o strzelenie bramki. Uczynili to miejscowi, którzy mogli podwyższyć prowadzenie, ale nie popisał się Czech Tomas Pesir.

Więcej o meczu w poniedziałkowym dodatku sportowym. Opinie zawodników i trenerów, statystyki drużynowe i porównanie nowych skrzydłowych. Zapraszamy!

GKS Bogdanka - Górnik Polkowice 1:0 (0:0)