Pierwsza wygrana studentek Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczek w Akademickich Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej

facebook.com/eusahandball
Od zwycięstwa z Uniwersytetem Naukowo-Technicznym z Norwegii 36:18 turniej Akademickich Mistrzostw Europy w piłce ręcznej rozpoczęły studentki Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie. Druga z naszych drużyn, Uniwersytet Marie-Curie Skłodowskiej, w pierwszym meczu przegrała z Uniwersytetem w Marsylii 18:23.

Drużynę Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej, opartą na obecnych i byłych zawodniczkach MKS Perła, prowadzi trener mistrzyń Polski, Robert Lis. Lublinianki od pierwszych minut przeważały na parkiecie i szybko powiększały swoją przewagę. Wynik otworzyły bramki Dagmary Nocuń i Joanny Szarawagi. Do przerwy WSSP prowadziła 18:8. Trener dał pograć wszystkim zawodniczkom, aby żadna… za mocno się nie zmęczyła.

- W drugiej połowie trener zniechęcał dziewczyny do biegania do kontry, bo przed nami jeszcze cały turniej i trzeba zachować siły. Nie było sensu tak się forsować, skoro mieliśmy wysoką przewagę – relacjonuje Henryk Stefanek, kanclerz WSSP.
Najwięcej bramek dla WSSP rzuciła Aneta Łabuda – 8.

Druga z lubelskich uczelni biorących udział w AME – UMCS, przegrała w piątek z rywalkami z hiszpańskiej Walencji. Akademiczki z Lublina prowadziły tylko na początku, po bramce Magdaleny Markowicz.

W Akademickich mistrzostwach Europy w Bydgoszczy udział bierze 11 drużyn kobiecych, które przed turniejem zostały podzielone na trzy grupy. WSSP Lublin, chociaż na koncie ma aż sześć tytułów mistrzowskich, była losowana dopiero z trzeciego koszyka, ponieważ organizatorzy uwzględnili wyniki z trzech ostatnich lat. A uczelnia po raz ostatni w mistrzostwach grała w 2015 roku. - Grupa jest bardzo silna – przyznaje Henryk Stefanek.

Oprócz pokonanych już studentek z Norwegii nasz zespół w fazie grupowej zmierzy się jeszcze z uniwersytetami z francuskiej Marsylii (sobota godz. 15) i z niemieckiego Bochum (niedziela godz. 15). Natomiast przed UMCS mecze z Uniwersytetem w Porto (sobota godz. 15) i Uniwersytetem w Hamburgu (niedziela godz. 15).

WSSP Lublin - Norweski Uniwersytet Naukowo-Techniczny 36:18 (18:8)