Pierwsza wyjazdowa wygrana koszykarzy TBV Startu Lublin w tym sezonie

09 12 2017 sopot.polska liga koszykowki. mecz trefl sopot - start lublin n/z derryl reynoldk (45), stephen steve zack (0) fot. piotr hukalo / dziennik baltycki / polska press Piotrhukalo
Dziewięć miesięcy czekali kibice TBV Startu na kolejne wyjazdowe zwycięstwo lubelskiej drużyny. Zespół trenera Davida Dedka pokonał Trefl Sopot 81:66, odnosząc pierwszą wygraną w hali przeciwnika w tym sezonie.

Po raz ostatni lubelscy koszykarze wygrali wyjazdowe spotkanie w Polskiej Lidze Koszykówki w marcu, gdy w Koszalinie pokonali miejscowy AZS. Obecny sezon TBV Start rozpoczął od porażek na parkietach w Słupsku, Gdyni, Włocławku, Ostrowie Wielkopolskim i Toruniu.

W sobotnim spotkaniu w Sopocie lubelski zespół miał bardzo dobre drugie pięć minut pierwszej kwarty. W połowie tej części meczu goście prowadzili 7:6, ale skuteczna gra w kolejnych minutach zaowocowała wygraną w tym fragmencie meczu 23:15.

W drugiej kwarcie, po punktach Jakuba Zalewskiego (doczekał się prawdziwego debiutu w drużynie z Lublina i na parkiecie przebywał przez ponad sześć minut) z linii rzutów wolnych oraz najskuteczniejszego w zespole Chavaughna Lewisa, przyjezdni prowadzili 33:20.

Po przerwie gospodarzom udało się zbliżyć na cztery, a w 6. minucie trzeciej kwarty nawet na trzy punkty (44:47). Wtedy jednak lubelskiej drużynie odetchnąć pozwolił Lewis, który rzucił sześć kolejnych punktów. Koszykarze TBV Startu wyraźnie wygrywali także walkę na tablicach (Lewis do dorobku 26 punktów dołożył 10 zbiórek) i do końca meczu już utrzymywali bezpieczną przewagę.

Trefl Sopot - TBV Start Lublin 66:81 ((15:23, 21:21, 18:16, 12:21)
Trefl: Mielczarek 16, Zack 15, Dylewicz 9, Karolak 9, Ł. Kolenda 5, Stefański 4, Love 4 Śmigielski 3, M. Kolenda 1.
Start: Lewis 26, Washington 13, Dutkiewicz 10, Reynolds 10, Gospodarek 9, Zalewski 5, Ciechociński 4, Czerlonko 2, Mirković 2, Szymański 2.