Pierwszy taki sukces żużlowców Motoru Lublin! Mamy zdjęcia z finału MPPK w Poznaniu

Jarosław Pabijan / pomorska.pl
Sezon żużlowy jeszcze na dobre się nie rozpoczął, a żużlowcy Motoru Lublin odnieśli już pierwszy w tym roku sukces. Na torze w Poznaniu zostali mistrzami Polski par klubowych. Osiągnięcie tym cenniejsze, że drużyna z Lublina po raz pierwszy stanęła na podium w blisko 50-letniej historii zawodów.

W tym roku regulamin turnieju umożliwił drużynom skorzystanie z jednego zawodnika zagranicznego. Jednocześnie kluby zobligowane były do wystawienia żużlowców, którzy w poprzednim sezonie uzyskali najwyższe średnie w lidze. Zmiany te sprawiły, że tegoroczna obsada finału MPPK była najsilniejsza w historii.

W składzie Motoru znaleźli się Mikkel Michelsen, Wiktor Lampart oraz na rezerwie Dominik Kubera. I właśnie świetna jazda Kubery pozwoliła lubelskiej drużynie włączyć się do walki o złoty medal. W czterech pierwszych seriach zdobył on 11 punktów, natomiast jego koledzy dołożyli tylko dwa oczka.

W końcu jednak Michelsen uporał się z problemami sprzętowymi i w dwóch ostatnich biegach razem z Kuberą przyjeżdżali na dwóch czołowych miejscach (wygrane po 5:1 z parami z Ostrowa i Wrocławia). - To był mój najlepszy występ, natomiast kłaniam się Dominikowi, który trzymał nas w walce o złoto. Niesamowicie jechał przez całe zawody! Dziękuję mojemu teamowi za odwrócenie losów w dwóch ostatnich wyścigach – napisał w mediach społecznościowych Duńczyk.

Żużlowcy Motoru zdobyli w sumie 23 punkty i o dwa wyprzedzili Unię Leszno oraz GKM Grudziądz (z obiema drużynami wygrali biegi po 4:2). O srebrnym medalu decydował bieg dodatkowy, w którym Piotr Pawlicki z Unii pokonał swojego brata Przemysława z GKM.

Lublinianie zwycięstwo zapewnili sobie w ostatniej serii startów, przed którą mieli punkt mniej od Stali Gorzów. W ekipie z lubuskiego niepokonany był Bartosz Zmarzlik. W ostatnim starcie przyjechał jednak za plecami żużlowców z Leszna i gorzowianie wypadli poza podium. Natomiast Motor wygrał 5:1 ze Spartą i po raz pierwszy w historii klub z Lublina wzbogacił się o puchar mistrzostw Polski par klubowych.

Dla Motoru, to pierwszy medal MPPK, ale dla Dominika Kubery już drugie złoto. Przed dwoma laty triumfował wspólnie z Piotrem Pawlickim w barwach leszczyńskich „Byków”. Lublin jest 12. zespołem, którym wywalczył złoty medal. Najwięcej triumfów odniosła Polonia Bydgoszcz – 11 razy.