Pikieta pod Azotami w Puławach. Związkowcy stanęli w obronie...

  Pikieta pod Azotami w Puławach. Związkowcy stanęli w obronie zwolnionego kolegi (ZDJĘCIA)

  Paweł Żurek

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Pikieta pod Azotami w Puławach. Związkowcy stanęli w obronie zwolnionego kolegi (ZDJĘCIA)
  1/8

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Paweł Żurek

  Przed siedzibą dyrekcji Grupy Azoty Puławy trwa pikieta w obronie pracownika zwolnionego z Zakładów Azotowych. Na miejscu są związkowcy z Poznania, Olsztyna, Inowrocławia, Lublina, a także PZL-Świdnik i Bogdanki.
  Zobacz galerię

  AKTUALIZACJA:
  Godz. 14.00

  Związkowcy przekazali postulaty prezesowi i członkowi zarządu Grupy Azoty Puławy. Przedstawiciele spółki obiecali, że do piątku zarząd ustosunkuje się do pisma.

  WIĘCEJ ZDJĘĆ I INFORMACJI na pulawy.naszemiasto.pl: Pikieta pod bramą Zakładów Azotowych. "Bo dyrekcja zwolniła pracownika"

  ***

  - Zakłady powinny służyć Lubelszczyźnie. Nie może być tak, że wszystkie pieniądze zostają stąd wyprowadzone. Nie chcemy więcej pikietować, ale wrócimy do Puław z większymi siłami jeśli to będzie konieczne - zapowiedział Marian Król, przewodniczący Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ Solidarność.

  Związkowcy chcą przekazać postulaty dyrekcji zakładów. Chodzi o przywrócenie zwolnionego związkowca do pracy, a także zezwolenie na użycie radiowęzła zakładowego, który według protestujących rozpowszechnia fałszywe informacje o referendum strajkowym.

  Ze zwolnionym związkowcem i jednocześnie pracownikiem Grupy Azoty Puławy umowa została rozwiązana w trybie dyscyplinarnym. Według działaczy związkowych pracownik stracił zatrudnienie, bo brał udział w posiedzeniach komitetu strajkowego powołanego przy Zakładach Azotowych w listopadzie ubiegłego roku.

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo