Piłka nożna: Avia Świdnik zremisowała z Karpatami Krosno 2:2

Piłkarze trzecioligowej Avii Świdnik zremisowali w Poniatowej z Karpatami Krosno 2:2. Po meczu, trener Avii Tadeusz Łapa miał spore pretensje do trójki sędziowskiej z Rzeszowa. - Zabrali nam punkty - ostro mówi Łapa. - Jeszcze nigdy w życiu nie widziałem tak tendencyjnej pracy arbitrów - dodaje trener Avii.

Z nieba do piekła. Tak można opisać sobotni mecz. Avia przegrywała 0:1, następnie wyszła na prowadzenie 2:1, ale mecz zakończył się ostatecznie podziałem punktów. - W pierwszej połowie dwie niezłe sytuacje miał Wojtek Białek. Następnie gra była szarpana, niezbyt ładna dla oka. Walka toczyła się na całej powierzchni boiska - mówi trener Avii.

W 48 minucie goście za sprawą Bartłomieja Buczka objęli prowadzenie. - Straciliśmy gola po błędzie obrońców - wyjawia Łapa. - Rzuciliśmy się do ataków i po golach Bartłomieja Mazurka i Wojciecha Białka wygrywaliśmy 2:1. Następnie wydarzyło się coś, czego nie widziałem w piłce - dodaje Łapa.

Avia mogła podwyższyć prowadzenie. Jej piłkarze wychodzili trzech na jednego i nagle sędzia przerwał akcję i pokazał czerwoną kartkę Mazurkowi. - Bartek wybiegał na dobra pozycję, a goniący go zawodnik gości potknął się o jego nogi. Gdy zobaczyliśmy, że arbiter pokazuje czerwoną kartkę mojemu zawodnikowi osłupieliśmy. Za chwilę sędzia drukuje rzut wolny dla gości, po którym zdobywają oni wyrównującego gola. Zostaliśmy ukarani siedmioma żółtymi kartkami i dwiema czerwony, ponieważ po meczu został ukarany Michał Maciejewski. Nasuwa się pytanie, jaki sens ma praca trenera, gdy sędzia przyjeżdża na mecz i wypacza jego wynik - kończy Łapa.