Piłka nożna: Dwie zawodniczki Górnika Łęczna zagrały w reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski seniorek w piłce nożnej przegrała w meczu towarzyskim na wyjeździe z Belgią 0:5. W składzie biało-czerwonych pojawiły się dwie zawodniczki ekstraligowego Górnika Łęczna.

Agata Guściora zagrała od pierwszych minut, a Ewelina Kamczyk pojawiła się na murawie w drugiej części spotkania. Od początku meczu przewagę osiągnęły Belgijki, dokumentując ją trzema trafieniami w pierwszej połowie. Po zmianie stron zawodniczki z Beneluksu jeszcze dwukrotnie pokonały bramkarkę i zasłużenie zwyciężyły 5:0.

Biało-czerwone prowadzone przez Wojciecha Basiuka przygotowują się do kolejnych spotkań w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. 22 września (godz. 18.45) w meczu o punkty ich rywalkami będą Szwedki.

Belgia – Polska 5:0 (3:0)
Bramki: Zeler 2, Van Gorp 38, 64, De Caigny 42, Jaques 79
Belgia: Odeurs – Cayman, Van Wynendaele (46 Deloose), Coutereels (65 Van Den Abbeele), Philtjens (65 Van De Putte), Biesmans (46 Yuceil), De Gernier, De Caigny (55 Vanhaevermaet), Van Gorp (65 Coryn), Zeler (65 Jaques), Wullaert (76 Wajnblum)
Polska: Antończyk (46 Szymańska) – Sikora, Guściora (70 Rędzia), Mika (46 Konsek), Siwińska, Chudzik (46 Wiankowska), Solow (46 Kamczyk), Balcerzak (80 Dereń), Niciński, Pajor, Kaletka (46 Daleszczyk)