Piłka nożna: GKS Bogdanka pokonał Olimpię Grudziądz 2:1

Sebastian Szałąchowski
Sebastian Szałąchowski archiwum Polskapresse
Piłkarze pierwszoligowego GKS Bogdanka pokonali w piątek przed własną publicznością Olimpię Grudziądz 2:1. Bramki dla gospodarzy strzelali Michał Benkowski i Sebastian Szałachowski. Jedynego gola dla gości zdobył Marcin Woźniak.

Pojedynek GKS Bogdanka z Olimpią Grudziądz zapowiadał się bardzo ciekawie. Obydwu zespołom nie grozi ani awans, ani spadek, więc kibice w Łęcznej spodziewali się ładnej, ofensywnej gry. Gospodarze chcieli się zrehabilitować za ostatnią przegraną u siebie z Cracovią. Była ona tym boleśniejsza iż krakowianie przerwali serię 24 kolejnych spotkań bez porażki podopiecznych Piotra Rzepki.

W 5 minucie niewiele zabrakło, żeby gospodarze objęli prowadzenie. Po strzale Sebastiana Szałachowskiego piłkę z linii bramkowej wybił Piotr Ruszkul. Dziesięć minut później groźnie strzelał Tomasz Nowak, lecz Michał Wróbel poradził sobie ze strzałem pomocnika Bogdanki. Za chwilę ponownie przed szansą na strzelenie gola stanął Szałachowski, ale trafił piłką w jednego z obrońców Olimpii. W 28 min ładnym strzałem popisał się Ruszkul, ale na szczęście jeszcze lepiej interweniował Tomasz Socha.

Gospodarze cały czas atakowali i w nagrodę w 33 min objęli prowadzenie. Piłkę wrzucił Michał Renusz, a jego imiennik Benkowski strzałem głową nie dał żadnych szans bramkarzowi gości.

Druga połowa to mocne uderzenie gospodarzy. W 47 min po rajdzie Renusza piłkę dostał Szałachowski i bez problemów pokonał Michała Wróbla. Miejscowi cały czas atakowali, ale kontaktową bramkę zdobyli goście. W 77 min Marcin Wożniak strzałem z ostrego kąta pokonał Sochę. I zapowiadało się na nerwową końcówkę spotkania. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

GKS Bogdanka - Olimpia Grudziądz 2:1 (1:0)

Bramki: Benkowski 33, Szałachowski 47 - Woźniak 77
Bogdanka: Socha - Benkowski, Midzierski, Nikitović, Sołdecki, Stefańczyk, Nowak, Renusz, Wiązowski, Szałachowski, Pesir. Trener: Piotr Rzepka
Olimpia: Wróbel - Banasiak, Łabędzki, Staniek, Woźniak, Rogalski, Mazurkiewicz, Smoliński, Ruszkul, Pawłowski, Cieśliński. Trener: Tomasz Asensky
Żółte kartki: Renusz, Midzierski, Pesir, Zuber, Stefańczyk - Mazurkiewicz, Smoliński, Rogalski, Woźniak