Piłka nożna: Górnik Łęczna pokonał Odrę Opole na zakończenie zgrupowania w Wałbrzychu

Piłkarze ekstraligowego Górnika Łęczna na zakończenie zgrupowania w Wałbrzychu pokonali trzecioligową Odrę Opole 3:1. Gole dla podopiecznych Jurija Szatałowa strzelali Sebastian Szałachowski, Paweł Buzała i Josu. Dzisiaj zielono-czarni wracają na Lubelszczyznę.

Łęcznian na prowadzenie wyprowadził Sebastian Szałachowski, celnie egzekwując rzut karny. W 62 minucie było już 2:0, kiedy to do siatki Odry piłkę skierował Paweł Buzała. Ostatniego gola dla Górnika zdobył testowany Hiszpan Josu Prieto, który popisał się ładnym strzałem z rzutu wolnego.

Dzisiaj górnicy wracają do domów, a przez kolejne dni będą trenować na własnych obiektach. Pod koniec tygodnia, zielono-czarni wyjadą na drugi obóz przygotowawczy, tym razem do Turcji.

Odra Opole – Górnik Łęczna 1:3 (0:1)
Bramki: Gancarczyk 73 – Szałachowski 12 z rzutu karnego, Buzała 62, Josu 83
Odra (I połowa): Wichman – Droszczak, Michniewicz (27 Udarević), Gawron, Kiełbasa – K. Gancarczyk, Peroński, Garyga, Flejterski, Brusiło – Gładkowski. (II połowa): Weinzettel – Sowiński, Udarević, Kowalski, Kolanko – M. Gancarczyk, Grochowski, Pierzga, Cieluch – Wolny, Gordzielik
Górnik: Prusak – Mierzejewski, Burzyński, Hurśkyj, Kalinowski – Josu, Rudzik (46 Szmatiuk), Nikitović (46 Buzała), Božok, Szałachowski – Okuniewicz