Piłka nożna: Górnik Łęczna przegrał na wyjeździe z Energetykiem ROW Rybnik

Koniec dobrej passy pierwszoligowego Górnika Łęczna. W niedzielę, podopieczni Jurija Szatałowa przegrali na wyjeździe z beniaminkiem Energetykiem ROW Rybnik 0:1. Porażka jest tym bardziej bolesna, ponieważ gospodarze zwycięskiego gola strzelili na cztery minuty przed końcem spotkania.

Miejscowi w tym sezonie jeszcze nie wygrali meczu, dlatego będący ostatnio w dobrej formie łęcznianie z dużymi nadziejami jechali po kolejne punkty. Pierwsza połowa była wyrównana, ale obydwie strony nie miały stuprocentowych okazji do strzelenia goli. Po zmianie stron gospodarze przycisnęli, ale dobrze w bramce Górnika spisywał się Sergiusz Prusak, broniąc strzały m.in. Daniel Ferugi i Mateusza Szatkowskiego. Niestety, w 86 minucie znalazł na niego sposób doświadczony Mariusz Muszalik.

Energetyk ROW Rybnik – Górnik Łęczna 1:0 (0:0)
Bramka: Muszalik 86
Żółte kartki: Muszalik, Szary – Mraz
Sędziował: Jarosław Przybył z Kluczborka
Widzów: 1000
Energetyk: Kajzer - Krotofil, Grolik, Szary, Kutarba - Kurzawa, Jary (73 Nowacki), Muszalik, Feruga (64 Gładkowski), Kostecki - Cisse (46 Szatkowski)
Górnik: Prusak - Sasin, Tadrowski, Szmatiuk, Mraz - Nowak, Nikitović, Bonin (68 Kozaukcs), Zawistowski, Szałachowski (77 Niedziela) - Zwolińśki (78 Paluch)

Możesz wiedzieć więcej! Za to warto zapłacić: Raporty, analizy, gorące tematy