Piłka nożna: Górnik Łęczna wygrał z Pogonią Szczecin 4:2 (ZDJĘCIA

W meczu 7. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, piłkarze Górnika Łęczna pokonali przed własna publicznością Pogoń Szczecin 4:2 i przeskoczyli rywali w ligowej tabeli. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście, ale zaraz po zmianie stron zielono-czarni szybko strzelili trzy gole. Pogoń odpowiedziała tylko trafieniem Marcina Robaka, który zresztą w Łęcznej dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. A Górnik zdobył jeszcze jedną bramkę.

Pierwsze minuty sobotniej potyczki to wzajemne badanie sił. Groźnie pod bramką Górnika zrobiło się w 17 minucie, kiedy to w dogodnej sytuacji znalazł się Adam Frąszczak, ale debiutujący w krajowej elicie Sergiusz Prusak bez problemu złapał piłkę. W odpowiedzi tuż obok słupka uderzał Shpetim Hasani. Za chwilę minimalnie niecelnie uderzał Maciej Szmatiuk. W 22 min ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Patrik Mraz, ale jeszcze lepiej interweniował Radosław Janukiewicz. Za chwilę minimalnie niecelnie główkował Marcin Robak.

Gdy wydawało się, że po pierwszych 45-minutach będzie bezbramkowy remis, swoją jeszcze jedną szansę wykorzystali szczecinianie. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Maciej Murawski, Robak urwał się pilnującemu go Marcinowi Kalkowskiemu i strzałem głową nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję kapitanowi zielono-czarnych.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla miejscowych. Po dośrodkowaniu Miroslava Bożoka, piłkę z bliska do szczecińskiej siatki skierował Hasani. 120 sekund później było już 2:1 dla Górnika, a gola strzelił były gracz Pogoni Grzegorz Bonin. Miejscowi ani myśleli przestać atakować. Najpierw po uderzeniu Fiodora Cernycha dobrze spisał się Janukiewicz, ale za chwilę bramkarz portowców dał się pokonać po raz drugi Hasaniemu.

Wydawało się, że łęcznianie będą spokojnie kontrolować grę, lecz w 64 min przyjezdni zdobyli kontaktową bramkę. Robak po wymianie podań z Frąszczakiem znalazł się w dobrej sytuacji i strzelił drugiego gola. Na szczęście w 74 min wyborną asystą popisał się Bonin, a Cernych podwyższył prowadzenie.

Górnik Łęczna – Pogoń Szczecin 4:2 (0:1)
Bramki: Hasani 48, 55, Bonin 50, Cernych 74 - Robak 42, 64
Żółte kartki: Kalkowski, Buzała.
Sędziował: Krzysztof Jakubik z Siedlec
Widzów: 4179
Górnik: Prusak - Mierzejewski, Szmatiuk, Kalkowski. Patrik Mraz - Cernych (84 Szałachowski), Nowak, Kaźmierczak (69 Bielak), Bonin, Božok - Hasani (80 Buzała)
Pogoń: Janukiewicz - Rudol (53 Rogalski), Golla, Hernani, Matynia (68 Lisowski) - Murayama, Murawski, Matras (59 Dąbrowski), Frączczak, Kun - Robak