Piłka nożna: Kompromitacja Avii Świdnik. Przegrali z Orłem Przeworsk 0:5

Po sześciu zwycięstwach z rzędu wydawało się, że piłkarze trzecioligowej Avii Świdnik są na dobrej drodze do pościgu za prowadzącą w tabeli Tomasovią i drugą Stalą Mielec. Niestety, w sobotę świdniczanie zostali brutalnie sprowadzeni na ziemię i przegrali z zespołem z dolnych rejonów tabeli Orłem Przeworsk aż 0:5 (0:0). Wszystkie bramki podopieczni Tadeusza Łapy stracili w drugiej połowie. - Jestem w szoku - mówi Łapa. - Bez walki i zaangażowania z takim rywalem jak Orzeł nie mozna pokusić się choćby o jedno oczko.

Pierwsza połowa meczu w Poniatowej (tam swoje mecze w roli gospodarza gra Avia) nie wskazywała na tak wysokie zwycięstwo gości. Chociaż Avia nie stwarzała sobie sytuacji do zdobycia gola, poza stałymi fragmentami, to także goście niewiele mogli zdziałać pod świdnicką bramką. - Widać jednak było symptomy złej gry moich środkowych obrońców. Wiedziałem, że ten zespół, który strzeli pierwszy gola wygra mecz - mówi Łapa. - Po zmianie stron zagraliśmy tragicznie i zostaliśmy skarceni. Po raz kolejny okazało się, że piłka nożna uczy pokory. Nikt nam punktów za darmo nie odda.

Bramki dla gości strzelali Taras Mazur w 54 min, Krzysztof Pietluch w 58 min, Maciej Lech w 66 min, znany z występów w Motorze Lublin Witalij Mielniczuk w 68 min i Mateusz Kocur w 78 min.

Potknięcia trzeciej w tabeli Avii nie wykorzystała druga Stal Mielec. Podopieczni Włodzimierza Gąsiora ulegli u siebie Czarnym Jasło 0:1 (0:1), a jedynego gola spotkania strzelił w 18 min Tomasz Dziobek.

W dwóch ostatnich dzisiejszych meczach 13. kolejki Podlasie Biała Podlaska bezbramkowo zremisowało przed własną publicznością z Polonią Przemyśl, a Orlęta Radzyń Podlaski pokonały u siebie Orlęta Łuków. Bramki dla gospodarzy strzelali Dariusz Ptaszyński w 32 min i Adrian Zarzecki w 45 min.