Piłka nożna: Motor Lublin przegrał wyjazdową potyczkę z Pogonią Siedlce

Trwa kiepska passa piłkarzy Motoru Lublin. W czwartek, podopieczni Roberta Kasperczyka przegrali z Pogonią w Siedlcach 1:2. Bramki dla gospodarzy strzelali Krystian Wójcik i Przemysław Rodak. Jedyne trafienie dla żółto-biało-niebieskich zaliczył Damian Kądzior. Po kolejnej stracie punktów lublinianie pogorszyli swoją sytuację w walce o zachowanie statusu drugoligowca.

Po kompromitującej sobotniej porażce przed własną publicznością z Siarką Tarnobrzeg, Robert Kasperczyk, trener Motoru zapowiadał zmiany w składzie na kolejny mecz. I faktycznie na starcie z wiceliderem tabeli w meczowej 18 zabrakło miejsca dla podstawowego dotychczas obrońcy Mariusa Stanaitisa. Jego miejsce zajął Piotr Karwan. Między słupkami Pawła Lipca zastąpił Przemysław Frąckowiak. Na ławce rezerwowych usiadł Kamil Stachyra, a także Maciej Tataj.

Pierwsze minuty meczu były wyrównane, ale w miarę upływu czasu na boisku dominowali gospodarze. W 17 minucie ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się były zawodnik Motoru Krystian Wójcik, ale Frąckowiak zdołał odbić piłkę na rzut rożny. Za chwilę identycznie strzelał Daniel Dybiec, ale golkiper gości znów nie dał się pokonać. W odpowiedzi z rzutu wolnego nieznacznie pomylił się Damian Kądzior. W 36 min Frąckowiak jakimś cudem wybronił "główkę" Łukasza Zaniewskiego. Niestety w 29 min miejscowi objęli prowadzenie. Z dystansu uderzał K. Wójcik, a futbolówka odbiła się jeszcze od Arkadiusza Lewińskiego i wpadła do lubelskiej siatki.

Druga połowa ułożyła się bardzo źle dla żółto-biało-niebieskich. W przeciągu 60 sekund dwie żółte kartki zarobił Karwan i motorowcy musieli grać w osłabieniu. Na domiar złego w 48 min Przemysław Rodak strzałem z dystansu podwyższył prowadzenie Pogoni. O dziwo goście nie załamali się takim obrotem sprawy, chociaż w 52 min dopisało im szczęście, gdyż piłka po strzale Przemysława Rodaka trafiła w poprzeczkę lubelskiej bramki, a za chwilę Frąckowiak obrobił strzał z kilku metrów Cezarego Demianiuka. W 58 min było już tylko 1:2, gdy na celne uderzenie z dystansu zdecydował się Kądzior.

Lublinianie mimo, że grali w osłabieniu dążyli do strzelenia wyrównującej bramki. Jednak wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Warto dodać, że dzisiejszy mecz w Siedlcach na żywo oglądali przedstawiciele Rady Nadzorczej Motoru Lublin S.A.

Pogoń Siedlce – Motor Lublin 2:1 (1:0)
Bramki: K. Wójcik 29, Rodak 48 – Kądzior 58
Żółte kartki: Zaniewski, Wocial – Karwan, Kądzior
Czerwona kartka: Karwan 47 za drugą żółtą
Sędziował: Mariusz Korpalski z Torunia
Widzów: 1300
Pogoń: Kozaczyński – Ł. Wójcik, Dybiec, Urbański, Ratajczak – Odunka (72 Wocial), Rodak, K. Wójcik, Tomalski (90 Dmowski) – Demianiuk (75 Dziubiński), Zaniewski (60 Więzik)
Motor: Frąckowiak – Zontek, Komor (85 Wolski), Karwan, Jaroń – Jonczyk (55 Stachyra), Lewiński, Koziara (46 Król), Kądzior, Broź (55 Gąsiorowski) – Migalewski

Materiał oryginalny: Piłka nożna: Motor Lublin przegrał wyjazdową potyczkę z Pogonią Siedlce - Kurier Lubelski