Piłka nożna: Motor Lublin przegrał z PGE GKS Bełchatów 2:4

W swoim drugim tegorocznym meczu kontrolnym, piłkarze drugoligowego Motoru Lublin przegrali z występującym w najwyższej klasie rozgrywkowej PGE GKS Bełchatów 2:4 (1:1). Bramki dla Motoru strzelili Radosław Kursa i Igor Migalewski. Następnym rywalem żółto-biało-niebieskich będą w sobotę w Lublinie Orlęta Radzyń Podlaski.

Spotkanie w Kleszczowie rozegrano dość nietypowo, ponieważ piłkarze grali cztery razy po 30 minut. W lubelskiej ekipie sprawdzani byli m.in. pomocnik Kamil Stachyra, oraz także występujący na tej pozycji nigeryjski pomocnik.

- Zagraliśmy niezłe spotkanie. W przekroju całego meczu stworzyliśmy sobie znacznie więcej sytuacji do strzelenia gola niż nasz przeciwnik - mówi Siergiej Michajłow, kierownik Motoru.

Środową potyczkę oglądał również Tadeusz Kuna, prezes żółto-biało-niebieskich. - Piłkarze miel bardzo dobre warunki do gry. Boisko było bardzo dobrze przygotowane - wyjawia Kuna. - Warto było jechać do Kleszczowa, tym bardziej, że zmierzyliśmy się z silnym rywalem, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Szkoda, że kilku doskonałych sytuacji strzeleckich nie wykorzystał Ivan Jovanović, ale on ma strzelać w lidze. Jeśli chodzi o nowych zawodników, z którymi podpisaliśmy kontrakty, lub jesteśmy z nimi dogadani, to nie mam zastrzeżeń do ich gry.

Pierwszą bramkę dla lublinian strzelił Radosław Kursa, po dośrodkowaniu Bartosza Romańczuka. Drugie trafienie dla Motoru było jeszcze ładniejsze, a piłkę do siatki lobem posłał Igor Migalewski.

Warto dodać, że w ekipie z Bełchatowa zagrał Dominik Budzyński. 20-letni bramkarz jest wychowankiem Lewartu Lubartów, a ostatnio grał w Polonii Warszawa. W ekstraklasie nie wystąpił w żadnym meczu, grywając w Pucharze Polski i Młodej Ekstraklasie. Na murawie pojawił się również Piotr Piekarski, wychowanek Motoru, grający w Bełchatowie od sezonu 2010/11. To nie koniec akcentów związanych z naszym regionem. Ostatnią bramkę dla bełchatowian strzelił Łukasz Madej, były pomocnik Górnika Łęczna.

GKS PGE Bełchatów - Motor Lublin 4:2 (0:1, 1:0, 1:1, 2:0) Bramki: Mateusz Mak 50, Bartosiak 78, 95, Madej 111 - Kursa 20, Migalewski 70
GKS (I i II kwarta): Budzyński - Gonzalez, Witasik, Wilusz, Kosznik - Mateusz Mak, Rachwał, Sawala, Poźniak, Michał Mak - Stąporski; (III i IV kwarta): Budzyński (91 Baranowski) - Basta, Michalski, Flis, Michalak - Grzelak, Piekarski, Baran, Kujawa, Madej - Bartosiak. Trener: Kamil Kiereś
Motor (I i II kwarta): Oszust - Falisiewicz, Ptaszyński, Horodeński - Bronowicki, Kursa, zawodnik testowany, Romańczuk, Ciarkowski - Węska, Szpak; (III i IV kwarta): Ptak - Matuszczyk, Karwan, Mazurek - Stachyra, Niżnik, Kostrubała, Kądzior, Klepczarek - Migalewski, Jovanović. Trener: Piotr Świerczewski