Piłka nożna: Porażka Motoru Lublin z Siarką w Tarnobrzegu

Piłkarze drugoligowego Motoru Lublin doznali drugiej kolejnej porażki. Po przegranej przed własną publicznością z Wigrami Suwałki 1:3, w sobotę żółto-biało-niebiescy ulegli Siarce w Tarnobrzegu 0:2.

Piłkarze Motoru Lublin na wyjazdowy mecz z Siarką Tarnobrzeg jechali z zamiarem odkucia się za ubiegłotygodniową porażkę przed własną publicznością z Wigrami Suwałki. Tyle tylko, że miejscowi nie zamierzali lublinianom ułatwiać zadania. Siarka po słabym początku sezonu ostatnio złapała wiatr w żagle i po raz kolejny u siebie chciała wywalczyć komplet punktów. Poza tym eksperci wymieniali Siarkę jako głównego kandydata do awansu do pierwszej ligi.

W 2 minucie żółto-biało-niebiescy powinni objąć prowadzenie. Artur Melon, bramkarz Siarki wybił piłkę prosto pod nogi Patryka Koziary, ale ten się zagapił i szansa przepadła. Następne minuty były wyrównane, a kibice obydwu drużyn na boisku oglądali piłkarskie szachy.

W 19 min zadrżały serca lubelskich kibiców. W doskonałej sytuacji znalazł się Łukasz Popiela, ale Mateusz Oszust, bramkarz Motoru popisał się kapitalną interwencją. Niestety kilka minut później gospodarze po szybkiej kontrze objęli prowadzenie. Popiela zagrał piłkę do Tomasza Ciećki, a były napastnik m.in. Tomasovii strzałem z 14 metrów przy długim słupku pokonał bramkarza gości.

Podopieczni Przemysława Delmanowicza próbowali odrobić straty. M.in. z dystansu niecelnie uderzał Dawid Ptaszyński. Celnie strzelał za to Daniel Koczon, ale Oszust nie dał się pokonać byłemu klubowemu koledze. W 38 min tylko świetnemu refleksowi Melona miejscowi nie stracili gola. W okienko przymierzył Koziara, lecz bramkarz Siarki zdołał odbić piłkę. W końcówce pierwszej połowy groźnie, ale niecelnie strzelał Ciećko i do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa to początkowo spokojna gra. W 50 min zaskakujący strzał z 35 metrów oddał Konrad Wrzesiński, ale piłka przeszła minimalnie obok bramki Siarki. Lublinianie próbowali zmienić wynik, ale ich próby nie były udane. Goście w 82 min domagali się rzutu karnego, ale sędzia nie wskazał na wapno. A w 85 min Marcin Truszkowski podwyższył prowadzenie.

Siarka Tarnobrzeg – Motor Lublin 2:0 (1:0)
Bramki: Ciećko 25, Truszkowski 85
Żółte kartki: Frankiewicz – Karwan, Wróblewski , Król, Broź
Sędziował: Marcin Bielawski z Katowic
Widzów: 1300
Siarka: Melon – Stępień , Makowski, Baran, Sulkowski - Frankiewicz, Chrabąszcz, Szewc (82 Wróbel), Popiela (79 Truszkowski)– Koczon (69 Persona), Ciećko (66 Tunkiewicz)
Motor: Oszust – Falisiewicz, Udarević, Karwan, Wróblewski (85 Czułowski) - Wrzesiński, Ptaszyński , Król, Koziara (67 Kądzior), Sedlewski (78 Jaroń) – Tataj (60 Broź)

Materiał oryginalny: Piłka nożna: Porażka Motoru Lublin z Siarką w Tarnobrzegu - Kurier Lubelski