Piłka nożna: Porażka Motoru Lublin z Tomasovią 1:2

Marcin Puka
Piłkarze drugoligowego Motoru Lublin w swoim kolejnym meczu kontrolnym przegrali z liderem trzeciej ligi Tomasovią 1:2 (0:2). Bramkę dla Motoru strzelił w 85 minucie Igor Migalewski. Jednak środową rywalizację trudno nazwać meczem, ponieważ piłkarze zawodnicy obydwu drużyn musieli grać przy kiepskiej aurze. Cały czas padał śnieg, a na boisku rządził przypadek. - To była jedna wielka ślizgawka - oceniają zgodnie obserwatorzy tego co się działo na boisku przy ul. Poturzyńskiej w Lublinie.

- Warunki były ciężkie, ale ten mecz potraktowaliśmy, jak zwykłą jednostkę treningową - mówi Piotr Świerczewski, trener Motoru, który sprawdzał dwóch nowych zawodników.

Jednym z nich był 21-letni obrońca Maciej Bobek (Olimpia Elbląg), reprezentant Polski w swojej kategorii wiekowej. - Obydwaj nie mają obecnie szans na grę w Motorze - mówi "Świr".

Za kilka dni na testy do Motoru ma przyjechać 21-letni Rafał Sikorski ze Śląska Wrocław. Pomocnik jesienią wystąpił w 12 spotkaniach Młodej Ekstraklasy. Ostatnio sprawdzany był przez pierwszoligowy Kolejarz Stroże.

W sobotę (godz. 19, boisko przy ul. Poturzyńskiej w Lublinie) Motor zmierzy się z trzecioligową Chełmianką.

Motor Lublin - Tomasovia 1:2 (0:2)
Bramki: Migalewski 85 - N. Raczkiewicz 35, Żurawski 42
Motor (I połowa): Lipiec - Bronowicki, Karwan, Bobek, Horodeński, Romańczuk, Ptaszyński, Ciarkowski, zawodnik testowany, Węska, Jovanović; Motor (II połowa): Ptak - Falisiewicz, Matuszczyk, Mazurek, Klepczarek, Czułowski, Kursa, Kostrubała, Szpak, Migalewski, Kądzior.
Tomasovia: Bartoszyk - T. Raczkiewicz, Zatorski, Joniec, Głaz, zawodnik tesowany, Paskiw, Żurawski, zawodnik tesowany, N. Raczkiewicz, Słotwiński oraz Wawryca, Droździel, Michalczuk, Smoła, Kozyra.

Materiał oryginalny: Piłka nożna: Porażka Motoru Lublin z Tomasovią 1:2 - Kurier Lubelski