Piłka nożna: Remis Górnika Łęczna z Dolcanem Ząbki (ZDJĘCIA)

Piłkarze pierwszoligowego Górnika Łęczna w starciu z Dolcanem Ząbki tylko połowicznie wykorzystali atut własnego boiska. W niedzielę, podopieczni Jurija Szatałowa zremisowali z zespołem z Mazowsza 1:1. Gości na prowadzenie wyprowadził w 67 minucie Dariusz Zjawiński. 240 sekund później do wyrównania strzałem z rzutu karnego doprowadził Tomasz Nowak.

Obydwie drużyny chciały się zrehabilitować za porażki z ostatniej kolejki. Górnik przegrał wtedy na z Energetykiem ROW Rybnik, a podopieczni Roberta Podolińskiego ulegli Miedzi Legnica 1:4.

Początek spotkania to wzajemne badanie sił. Pierwsi zaatakowali goście, ale piłka po strzale Dariusza Zjawińskiego poszybował nad łęczyńską bramką. W 20 minucie po fatalnym błędzie defensywy Górnika, przed znakomitą szansą stanął Damian Świerblewski. Na szczęście, któryś z obrońców gospodarzy zdołał wybić futbolówkę z linii bramkowej. W odpowiedzi minimalnie niecelnie główkował Maciej Szmatiuk. W 39 min powinno być 1:0, ale Łukasz Zwoliński z bliska nie potrafił pokonać Rafała Leszczyńskiego.

Po zmianie stron ponownie Zwoliński przegrał pojedynek z bramkarzem Dolcanu. To mogło zemścić się w 52 min, ale Sergiusz Prusak zdołał złapać piłkę po strzale głową Zjawińskiego. W 65 min bramkarz gości końcami palców wybił piłkę po uderzeniu Pawła Zawistowskiego.

W 67 min nieliczna grupka kibiców z Ząbek miała powody do radości. Świetną akcję przeprowadził rezerwowy Kamil Mazek, piłkę otrzymał Zjawiński i strzałem z 10 metrów pokonał bramkarza z Łęcznej.

Miejscowi nie załamali się takim obrotem sprawy i szybko doprowadzili do wyrównania. W polu karnym Szymon Matuszek sfaulował jednego z zawodników gospodarzy, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Tomasz Nowak.

Gospodarze poszli za ciosem, ale piłkę meczową zmarnował w 81 min Zawistowski. Pomocnik Górnika fatalnie spudłował w sytuacji sam na sam z Leszczyńskim. Kto wie, czy Dolcan nie wywiózłby z Łęcznej dwóch oczek, gdyby nie kapitalna interwencja Prusaka po strzale Piotra Bazlera.

Górnik Łęczna – Dolcan Ząbki 1:1 (0:0)
Bramki: Nowak 71 z rzutu karnego - Zjawiński 67
Żółte kartki: Tadrowski, Mráz - Matuszczyk, Matuszek, Jakubik, Grzelak, Zjawińsk
Sędziował: Jarosław Rynkiewicz z Zielonej Góry
Widzów: 1500
Górnik: Prusak - Tadrowski, Szmatiuk, Bielak, Mraz - Bonin (62 Niedziela), Nikitović, Zawistowski (86 Kozacuks), Nowak, Szałachowski (75 Wiązowski) - Zwoliński
Dolcan: Leszczyński - Jakubik, Klepczarek, Grzelak - Świerblewski, Matuszek, Długołęcki (72 Osoliński), Piesio (82 Bazler), Wiśniewski, Ł. Matuszczyk (57 Mazek) - Zjawiński