Piłka nożna: Tomasovia ograła w derbach Chełmiankę i umocniła się na pozycji lidera

Nie było niespodzianki w Chełmie. Lider tabeli Tomasovia pokonała w derbach Chełmiankę 4:1 (2:0) i umocnił się na pozycji lidera trzeciej ligi. Bramki dla podopiecznych Bohdana Bławackiego strzelali Sebastian Głaz w 27 minucie, Norbert Raczkiewicz w 32 min, Jurij Mychalczuk w 65 min i Patryk Nowosad w 79 min. Dla gospodarzy honorowego gola zdobył Marcin Gregorowicz w 52 min.

Początek spotkania należał do gospodarzy. W sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Piotr Wójcik i zdaniem miejscowych piłkarzy był popychany w polu karnym przez obrońcę Tomasovii. Sędzia jednak nie dopatrzył się przewinienia. W 16 min po indywidualnej akcji oko w oko z Łukaszem Bartoszykiem znalazł się Michał Górniak, ale uderzył tuż nad poprzeczką. Lider tabeli był bardziej skuteczny i do przerwy po błędach defensorów Chełmianki, strzelił dwa gole.

Kilka minut po przerwie, gospodarze za sprawą Marcina Gregorowicza zdobyli kontaktową bramkę, jednak w 65 min prowadzenie dla Tomasovii podwyższył Jurij Mychalczuk. Kilka minut później było już 1:4, po golu Patryka Nowosada.

Gospodarze narzekali na kontrowersyjne decyzje sędziego. Dodajmy, że w 57 min prowadzący zawody Arkadiusz Łaszkiewicz z Zamościa odesłał na trybuny Artura Bożyka, trenera Chełmianki.

Tomasovia umocniła się na pierwszym miejscu, a Chełmianka jest w dużym kryzysie. Podopieczni Artura Bożyka przegrali piąte, kolejne spotkanie.