Piłka nożna: Wisła Puławy nie zdołała pokonać Znicza Pruszków

Piłkarze drugoligowej Wisły Puławy od dłuższego czasu nie mogą wygrać przed własną publicznością. Nie inaczej było w sobotę, gdyż podopieczni Jacka Magnuszewskiego zremisowali przed własną publicznością ze Zniczem Pruszków 1:1. Okazja do przełamania nadarzy się za tydzień, kiedy to Duma Powiśla w ostatnim tegorocznym meczu zmierzy się u siebie z Legionovią.

Pierwszy celny strzał oddali gospodarze za sprawą Piotra Charzewskiego, ale Paweł Pazdan był na posterunku. Następnie na boisku toczyła się walka o opanowanie środka pola. W 20 min na strzał z dystansu zdecydował się Krystian Pieczara, na szczęście Nazar Penkowec zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Tyle tylko, że w 22 min było już 0:1, gdy w ogromnym zamieszaniu pod bramką Wisły najsprytniej zachował się najlepszy strzelec Znicza Adrian Paluchowski.

Puławianie grali tak słabo, że ich trener Jacek Magnuszewski jeszcze w pierwszej połowie dokonał dwóch zmian, ale poza niecelnym uderzeniem z dystansu Rafała Wiącka nie przyniosło to spodziewanych efektów.

Druga część meczu to ataki pruszkowian. Strzelali m.in. Paluchowski i Sebastian Olczak, lecz wynik wciąż był taki sam.
Jednak w 62 min powinien być remis, tyle tylko, że Konrad Nowak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Znicza. Dziesięć min później nieznacznie z dystansu pomylił się Wiącek. Swoją szansę mieli również goście, ale zmarnował ją wprowadzony w drugiej połowie Bartosz Niksiński.

To się zemściło w 77 min. Piłkę sprytnie przepuścił Nowak, a inny zmiennik Szymon Martuś skierował piłkę do siatki. To było pierwsze trafienie napastnika Wisły w tym sezonie.

Od 82 min Znicz musiał grać w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartką za brutalny faul ukarany został Michał Kucharski. Ale to goście mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, lecz z Paluchowski nie trafił do pustej bramki.

Wisła Puławy – Znicz Pruszków 1:1 (0:1)
Bramki: Martuś 77 - Paluchowski 22
Żółte kartki: Kłusek – Niksiński
Czerwona kartka: Kucharski 82 za faul
Sędziował: Tomasz Krawczyk z Piotrkowa Trybunalskiego
Widzów:
Wisła: Penkowec - Gawrysiak, Jakubiec, Pielach, Kwiatkowski (39 Szczotka), Charzewski (38 Nowosielski), Maksymiuk, Wiącek, Litwiniuk (67 Martuś), Kłusek (68 Niezgoda), Nowak
Znicz: Pazdan – Banaszewski (90 Grudniewski), Jaczewski, Biedrzycki, Jędrych, Kopciński, Kucharski, Machalski (90 Szymula), Olczak, Pieczara (74 Niksiński), Paluchowski

Codziennie rano najświeższe informacje z Lubelszczyzny prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera