Piłka nożna: Wisła Puławy uległa Siarce Tarnobrzeg 0:1

Swój pierwszy sparing przed inauguracją rundy wiosennej sezonu 2012/13 przegrali piłkarze drugoligowej Wisły Puławy. W sobotę, podopieczni Jacka Magnuszewskiego ulegli przed własna publicznością ligowemu rywalowi Siarce Tarnobrzeg 0:1 (0:0). Jedynego gola spotkania strzelił w 88 minucie Tomasz Wolan. Co ciekawe, przeciwko byłym kolegom z Siarki, zagrał obrońca Wojciech Jakubiec, który zimą przeniósł się do Puław.

- Wbrew pozorom mimo naszej porażki, nie graliśmy źle - mówi Marek Nowak, drugi trener Wisły. - Zaprezentowaliśmy niezłą piłkę, ale jak się nie wykorzystuje dobrych sytuacji, to się schodzi z boiska pokonanym. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał Konrad Szczotka, który po dobitce strzału z rzutu wolnego Konrada Nowaka, głową z metra trafił prosto w bramkarza gości.

Później piłkarze Dumy Powiśla mogli objąć prowadzenie, ale nie mieli jakiś "setek". - Dobrze prezentowaliśmy się w obronie, nie pozwalając przeciwnikowi na stworzenie dobrych okazji. A bramkę straciliśmy po naszym błędzie, gdyż zabrakło asekuracji - zdradza trener drugoligowca z Puław.

Kibice wciąż nie mogą się doczekać kiedy razem w składzie zagrają Konrad Nowak i Łukasz Giza, czyli snajperzy wyborowi. - Mamy czterech napastników, więc na razie sprawdzamy inne warianty. Wszystko wskazuje jednak na to, że obydwaj zagrają ze sobą w sobotnim (godz. 14) sparingu w Puławach z Pogonią Siedlce.

Zanim to nastąpi w środę Wisła zagra kolejny sparing przed własną publicznością. O godz. 17 będzie gościć Mazur Karczew. - Też jeszcze zagramy na dwa składy. Być może pojawi się u nas środkowy pomocnik, mający za sobą występy juniorach i Młodej Ekstraklasie w Legii Warszawa - tajemniczo kończy Nowak.

Wisła (I połowa): Przybylski -Gawrysiak, Jakubiec, Skórnicki, Budzyński, Charzewski, Maksymiuk, Wiącek, Szczotka, K. Nowak, Martuś; Wisła (II połowa): Penkowec - Kwiatkowski, Kursa, Misztal, Łakomy, M. Nowak, Orzędowski, Nowosielski, Jabkowski Giza, Niezgoda