Piłka nożna: Wisła Puławy zremisowała z Motorem Lublin w derbach Lubelszczyzny (FOTO)

Marcin Puka
Piłkarze Wisły Puławy zremisowali przed własną publicznością z Motorem Lublin 1:1 w pierwszej kolejce drugoligowego sezonu 2012/13. Wynik jest sprawiedliwy, ponieważ w pierwszej połowie optyczną przewagę mieli miejscowi, a po zmianie stron dominowali lublinianie. W 60 minucie wynik spotkania otworzył debiutujący w Motorze Paweł Piceluk. Do wyrównania w 83 min doprowadził były piłkarz Motoru Konrad Nowak. A asystę przy jego bramce zaliczył były piłkarz Motoru Marcin Popławski.

Pierwsze 45-minut było słabym widowiskiem. Gra była wyrównana, chociaż optyczną przewagę mieli miejscowi. Nie znaleźli jednak sposobu na pokonanie Mateusza Oszusta, Goście natomiast nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę Wisły. Gra była ostra, a sędzia główny Leszek Gawron temperował te zapędy żółtymi kartkami.

Więcej zdjęć zobaczysz na pulawy.naszemiasto.pl

Lublinianie wzięli się do pracy po zmianie stron. Po akcji kolejnego debiutanta Michała Ciarkowskiego, Piceluk z kilku metrów strzałem w długi róg pokonał bramkarza Wisły. Ten sam piłkarz mógł zostać bohaterem żółto-biało-niebieskich ale po podaniu od Rafała Niżnika, strzelił tuż obok bramki. Niewykorzystane sytuację się mszczą, a do remisu doprowadził Konrad Nowak, efektowną przewrotką. Asystę przy tej bramce zaliczył Marcin Popławski, były piłkarz Motoru, debiutujący w szeregach Dumy Powiśla. Piłkę meczową miał jednak wprowadzony tuż przed końcem meczu Rafał Węska. Niestety piłkarzowi pozyskanemu przez Motor z Wisły Annopol zabrakło w 88 minucie zimnej krwi i przegrał pojedynek sam na sam z Nazarem Penkowcem.

Wisła Puławy - Motor Lublin 1:1 (0:0)
Bramki: K. Nowak 83 - Piceluk 60
Wisła: Penkowec - Gawrysiak, Skórnicki, Kursa, Budzyński - Popławski, Maksymiuk (61 Jabłkowski), Orzędowski Charzewski (32 Pożak), M. Nowak (61 Wiącek) - K. Nowak. Trener: Jacek Magnuszewski
Motor: Oszust - Kanarek (79 Czułowski), Karwan, Matuszczyk, Klepczarek - Falisiewicz, Pyda, Niżnik, Kostrubała, Ciarkowski (81 Horodeński) - Piceluk (85 Węska).
Żółte kartki: Orzędowski, Budzyński, Pożak (W) - Karwan, Klepczarek, Ciarkowski (M)
Widzów: 1500
Sędziował: Leszek Gawron (Mielec)

Wyniki pozostałych dzisiejszych spotkań II ligi grupy wschodniej: Garbarnia Kraków - Resovia 0:1, Unia Tarnów - Wisła Płock 2:1, Radomiak - Pogoń Siedlce 1:0, Concordia Elbląg - Stal Stalowa Wola 0:1, Stal Rzeszów - Olimpia Elbląg 0:0, Siarka Tarnobrzeg - Wigry Suwałki 0:0, Znicz Pruszków - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0. Jutro (godz. 11.15) Pelikan Łowicz podejmie Puszczę Niepołomice.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!