Piłka ręczna: Azoty Puławy ograły na wyjeździe KPR Legionowo 29:23

PUKUSZaktualizowano
W swoim ostatnim tegorocznym meczu o punkty PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, Azoty Puławy bez problemów pokonały w sobotę na wyjeździe KPR Legionowo 29:23. Gospodarze przegrali szósty mecz z rzędu, a puławianie dzięki kolejnym dwóm oczkom pną się w górę ligowej tabeli.

Zdecydowanym faworytem sobotniej potyczki byli puławianie, którzy już od pierwszych minut starcia z zespołem z Mazowsza osiągnęli kilka bramek przewagi. Po 10 min podopieczni Bogdana Kowalczyka prowadzili 5:0, a następnie powiększali swoja przewagę. Na przerwę goście schodzili prowadząc aż 20:11.

Po zmianie stron przyjezdni wciąż dominowali na parkiecie. Gospodarze zmniejszali straty, ale ani przez chwilę wygraną gości była niezagrożona. Ostatecznie Azoty Puławy pokonali beniaminka 29:23 i w dobrych nastrojach zasiądą do świątecznych stołów.

KPR Legionowo - Azoty Puławy 23:29 (11:20)
KPR: Zapora, Szałkucki - Bulej 2, Pomiankiewicz 1, Wuszter 1, Ciok 2, Titow 5, Dzieniszewski 1, Prątnicki 2, Albin 5, Bałwas 2, Milewski 2. Kary: 10 min.
Azoty: Stęczniewski, Sobol 4, Szyba 8, Tylutki, Kus, Jankowski 3, Krajewski 2, Babicz 4, Tarabochia 1, Ćwikliński 2, Skrabania 3, Łyżwa, Masłowski 2. Kary: 6 min.