Piłka ręczna: Azoty Puławy przegrały z Vive Targami Kielce

Nie było niespodzianki w sobotnim, trzecim półfinałowym spotkaniu PGNiG Superligi Mężczyzn. Azoty Puławy przegrały przed własną publicznością z Vive Targami Kielce 29:41. W rywalizacji do trzech zwycięstw, kielczanie wygrali 3:0 i awansowali do finału. Puławianie będą rywalizować o brązowy medal z Górnikiem Zabrze.

Podopieczni Bogdana Kowalczyka tylko przez kilka pierwszych minut toczyli wyrównaną walkę z faworyzowanymi kielczanami. Wraz z każdą upływającą minutą Vive Targi uzyskiwały coraz większą przewagę i ostatecznie wysoko pokonali puławian.

Jak wiadomo po sezonie z Azotami rozstaje się Kowalczyk. Klub już szuka nowego szkoleniowca i wszystko wskazuje na to, że będzie nim Dragan Markovic. Trener reprezentacji Bośni i Hercegowiny od kilku dni przebywa w Puławach i był także na sobotnim spotkaniu. Wcześniej Markovic prowadził m.in. zespoły z I i II Bundesligi.

Azoty Puławy - Vive Targi Kielce 29:41 (10:21)
Najwięcej bramek: dla Azotów - Adam Skrabania 7, Marko Tarabochia i Rafał Przybylski po 6; dla Vive - Ivan Cupic 7, Karol Bielecki 6.